0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 5 1 2 3
Strona 1 z 5 1 2 3

Rękawice bramkarskie– najcenniejszy przedmiot w twojej drużynie

Nawet najlepsi piłkarze – doskonali obrońcy czy wyborni strzelcy – nie poradzą sobie bez bramkarza. Bez niego meczu po prostu nie da się wygrać. Co z tego, że jest się silniejszą drużyną, skoro przeciwnicy na każdy wbity gol odpowiadają kolejną zdobytą bramką Talent, umiejętności bramkarza to jednak nie wszystko. Liczy się praktyka, setki, a nawet tysiące odbitych czy złapanych piłek. Skórzana kula lecąca z ogromną prędkością to niezwykła siła.

Ręce stojącego na bramce narażone są na liczne obrażenia. Obowiązkowym wyposażeniem stojącego na bramce są zatem odpowiednie rękawice bramkarskie. O tym, jak ważne są mocne i sprawne dłonie, pokazali nam już nieraz Boruc czy Szmal. Nie trzeba jednak kupy szmalu, by wyposażyć się w parę naprawdę porządnych rękawic piłkarskich, które mogą „uratować” niejeden mecz. W naszej ofercie znajdziesz rękawice bramkarskie Reusch, Puma, Select czy Nike.

Zadania rękawicy bramkarskiej

Niektórym wydaje się, że wystarczy, aby tylko dłonie były osłonięte. Niestety, to nie tak. Należy odpowiednio dopasować fason rękawic, a potem... nauczyć się w nich grać! Nieoceniona jest rola rękawic piłkarskich dla bramkarza: chronią przed warunkami atmosferycznymi, niwelują siłę uderzenia, zapobiegają kontuzjom czy – a to też ważne – dają bramkarzowi poczucie, że śmiało może wyciągać dłonie w stronę lecącej piłki, gdyż nie stanie mu się krzywda.

Rękawice mogą jednak przeszkadzać – kto nigdy nie łapał czy odbijał piłki w rękawicach bramkarskich, musi potrenować. Szczególnie na początku przygody z bronieniem rękawice piłkarskie mogą zawadzać – trudniej w nich złapać piłkę i odpowiednio ją przytrzymać. Ale tego można się nauczyć. Najważniejszy jest odpowiedni kształt i krój rękawicy. Początkujący bramkarze powinni zacząć od modeli uniwersalnych, by w ogóle przyzwyczaić ręce do „ochraniaczy”. Jeśli wybierzesz rękawice bramkarskie o doskonałej przyczepności, model elastyczny, który „zgra” się z twoją ręką – nie będziesz mógł sobie wyobrazić obrony bez nich.

Które rękawice piłkarskie wybrać

Przede wszystkim wybierz rękawice bramkarskie o kroju, który pozwoli na ich dopasowanie się do kształtu twoich dłoni. Nie bez znaczenia jest także rozmiar rękawic – za małe i za duże znacznie zmniejszą komfort gry. Zwróć również uwagę na to, by posiadały odpowiednią gumkę, rzep lub elastyczną opaskę, by stabilizować nadgarstki.

Wybieraj te modele, które wykonane są z wytrzymałych materiałów – porządne rękawice mogą służyć ci wiele sezonów, nawet jeśli będziesz bronić w bardzo złych warunkach pogodowych. Warte uwagi są rękawice piłkarskie, które wyposażone są w przepuszczający powietrze system climaproof® weather zapewniający ochronę przed żywiołami.

Ważne jest również, by materiał, z jakiego wykonano rękawice bramkarskie pozwalał skórze dłoni oddychać. Wbrew pozorom kolor rękawic także ma znaczenie. To, że gramy w modelu, który się nam podoba i w którym czujemy się komfortowo, zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie, a tym samym jakość naszej gry. W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór rękawic piłkarskich. Posiadamy oryginalne modele wykonane z różnych materiałów oraz o różnym wypełnieniu. Przeglądając modele, zwróć uwagę na to, czy posiadają one piankę. Pianka po wewnętrznej stronie dłoni amortyzuje uderzenia.

Jeśli jesteś w stanie wydać nieco więcej na rękawice bramkarskie, zapoznaj się takze z modelami z usztywnianymi palcami, które skutecznie chronią przed wybiciami palców i złamaniami

Powered by Comarch e-Sklep ®