0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 12
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Rękawice bokserskie dla najlepszych

Rękawice bokserskie to jeden z najważniejszych elementów stroju sportowców zajmujących się tym sportami walki. Pełnią one wiele ważnych funkcji – przede wszystkim ochraniają dłonie i całe ciało boksera, ale także jego przeciwnika przed groźnymi kontuzjami. Odpowiedni wybór nie jest prosty, warto więc zapoznać się z kilkoma naszymi poradami, by wybrać model, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

Jak wybrać właściwy model rękawic trenignowych

Na rynku dostępne są modele na rzepy i sznurowane – znacznie wygodniejsze i popularniejsze są rękawice na rzepy, ponieważ są łatwiejsze w zakładaniu. Rękawice trenigowe wiązane dobrze przylegają do dłoni, ale w ich przypadku konieczna jest pomoc drugiej osoby przy założeniu, więc nie zawsze jest to wygodne rozwiązanie. Ważną kwestią jest dobór rzepa – mankiet powinien być dość szeroki – zbyt wąskie rzepy nie zapewniają odpowiedniego usztywnienia nadgarstka, które jest niezbędne do ochrony przed kontuzjami.

Jeśli chodzi o dobór konkretnego modelu, ważny jest oczywiście rozmiar rękawic bokserskich. Producenci podają je zazwyczaj w gramach lub uncjach (OZ) gdzie jeden OZ równa się 28,4 gramom. Rękawice do boksowania o rozmiarze od 6-8 OZ przeznaczone są więc do niewielkich, drobnych dłoni – zwłaszcza dla kobiet i dzieci. 10 – 12 OZ to już typowa dłoń dorosłego człowieka - tego typu rękawice najczęściej wybiera się do codziennego treningu. Od 14 do nawet 20 OZ wyróżniamy rękawice sparingowe, przeznaczone do walk na ringu. Dzięki swojej większej wadze lepiej chronią dłonie przed kontuzjami i zapobiegają urazom.

Rękawice do boksowania – z jakiego materiału

Ważną kwestią podczas zakupu rękawic bokserskich jest materiał, z którego zostały one wykonane. Zdecydowanie trwalszym, ale również droższym rozwiązaniem jest skóra pochodzenia naturalnego. Zapewnia ona wysoką jakość i trwałość rękawic.

Skóra syntetyczna jest mniej komfortowa, ale wykonane z niej rękawice treningowe można kupić za kilkadziesiąt złotych, podczas gdy skóra naturalna osiąga ceny nawet kilkuset. Na początek, dla osób zaczynających swoją przygodę z boksem, skóra syntetyczna będzie wystaczającym rozwiązaniem – w miarę postępów treningów można wyposażyć się w rękawice ze skóry naturalnej. Bardzo ważne jest także wypełnienie rękawic bokserskich – odpowiednio dobrane sprawi, że rękawice będą dobrze spełniać swoją rolę.

Dodatkowe kwestie dotyczące użytkowania rękawic bokserskich

Same rękawice treningowe to nie wszystko – żaden zawodnik nie obejdzie się bez specjalnych bandaży bokserskich, najlepiej bawełnianych, stosowanych pod rękawice. Odpowiadają one za wchłanianie wilgoci oraz zabezpieczenie dłoni oraz samej rękawicy przed nadmiernym pochłanianiem potu, to zaś pozwala łatwiej utrzymać je w czystości. Alternatywą dla bandaży są tzw. rękawice wewnętrzne.

Jeśli chcemy by nasze rękawice długo nam służyły, musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Warto zadbać, by dobrze wyschły po każdym treningu, unikając jednak suszenia ich na grzejnikach, co może się okazać zgubne dla ich powierzchni. Zabójcza dla bakterii będzie także niska temperatura – dobrym pomysłem jest więc zamrożenie rękawic bokserskich na noc. Skutecznie zabije to drobnoustroje i nieprzyjemny zapach. Zostawmy jednak rękawice do samodzielnego rozmrożenia, by nie popękały – taki zabieg pomoże utrzymać je w czystości.

Powered by Comarch e-Sklep ®