0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Producent:

Typ produktu:

Liczba produktów: 49
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Rakiety tenisowe – jak dobrać

Gra w tenisa ziemnego to spore wyzwanie. Ten sport popularny jest na całym świecie, a największe turnieje w tej dyscyplinie przyciągają co roku tłumy kibiców na trybuny i przed telewizory. My również możemy spróbować swoich sił w tenisie uprawiając go rekreacyjnie. Nie sposób jednak zacząć gry bez odpowiedniego sprzętu - w tenisie absolutną podstawą jest rakieta. Wybierając ją należy założyć, jak często planujemy grać – inną rakietę do tenisa ziemnego wybierzemy kiedy grać chcemy kilka razy w miesiącu, a inną kiedy zamierzamy trenować bardziej regularnie, a nawet intensywnie. Oczywiście, dobór rakiety zależy również od naszych oczekiwań na temat gry – precyzja, kontrola, moc uderzenia czy wytrzymałość także mają znaczenie. Poniżej kilka porad dotyczących wyboru rakiety do tenisa ziemnego idealnie dopasowanej do naszych potrzeb.

Okazjonalnie czy często Idealna rakieta do tenisa ziemnego

Osoby, które planują raczej okazjonalne mecze – grają raz w miesiącu lub nawet rzadziej, powinny wybrać rakietę pewną i wytrzymałą, zwracając uwagę na jej cenę. W przypadku gry okazjonalnej większe inwestycje w rakietę tenisową nie są konieczne. Dobrym zakupem będzie rakieta aluminiowa, co zapewni jej wytrzymałość, lub kompozytowa. Powinna być lekka, a zależnie od tego czy zależy nam na nocy uderzenia, na jego precyzji czy kontroli trajektorii lotu piłki, należy dobrać odpowiednią główkę. Dla mocy – tą dużą, dla precyzji małą i wyważoną, a dla kontroli trajektorii średniej wielkości. Kiedy planujemy grę regularną idealna będzie rakieta tenisowa, która charakteryzować się będzie dużą mocą i kontrolą nad piłką. Dla kontroli najlepsza będzie średnia główka i neutralne wyważenie, natomiast, jeśli zależy nam na mocy, lepsza będzie rakieta wyważona na większą główkę. Jeśli chodzi o grę intensywną, zdecydowanie należy podstawić na sprzęt precyzyjny. Tutaj rady są proste – rakieta z małą główką, cięższa, bo ważąca powyżej 300 g oraz wyważona na uchwyt. Będzie to najlepiej dobrana rakieta dla graczy często przebywających na korcie.

Rakieta tenisowa – co jeszcze trzeba wiedzieć

To jeszcze nie wszystkie porady – idealna rakieta do tenisa ziemnego, oprócz doboru do poziomu zaawansowania, musi być również dobrana do indywidualnych predyspozycji – między innymi do dłoni gracza. To bardzo ważne zwłaszcza dla osób początkujących. Jak sprawdzić, czy wybrana przez nas rakieta tenisowa będzie odpowiednia Wystarczy wyprostować dłoń i zmierzyć odległość od czubka palca serdecznego do środka dłoni. Uzyskany wynik trzeba porównać z tabelą rozmiarów dostępną w amerykańskich calach. Do rakiety trzeba dobrać także naciąg, owijkę na rączkę czy pokrowiec – te akcesoria pomogą nam zadbać o rakietę i ułatwią grę – warto się w nie również wyposażyć. Biorąc pod uwagę wymienione wyżej parametry pozostaje tylko wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb – taka rakieta tenisowa umożliwi nam przyjemną grę, ale także efekty uderzeń, jakich oczekujemy. Rakieta do tenisa ziemnego źle dobrana, zwłaszcza w przypadku początkujących graczy, bywa powodem kontuzji nadgarstka, co w konsekwencji może skutecznie zniechęcić do dalszych treningów. Dlatego też tak ważny jest rozważny wybór rakiety tenisowej, która pozwoli nam czerpać czystą przyjemność z gry.

Powered by Comarch e-Sklep ®