0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Producent:

Typ produktu:

Liczba produktów: 2
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Rakiety do squasha – jakie muszą być

Dobranie odpowiednich rakiet do squasha przede wszystkim powinno zależeć od naszych umiejętności oraz tego, jak często gramy czy planujemy grać w tę grę. Squash jest wymagającym i męczącym sportem, dlatego też sprzęt do jego uprawiania powinien być wybrany z rozwagą – zwłaszcza rakieta, od której zależeć będzie nie tylko jakość naszej rozgrywki i uderzeń, ale i przyjemność, jaką będziemy czerpać z gry. Rakietki do squasha powinny być wykonane z trwałych tworzyw i być solidne – w tym sporcie jest to bardzo ważna cecha.

Poziom zaawansowania a rakiety do squasha

Zacznijmy od gracza początkującego – nie do końca jest on zorientowany w tej grze i dopiero uczy się zasad, możliwości rakiety i siły uderzeń, ich wyważenia. Nie znając dobrze tego sportu, zaczynając swoją przygodę ze squashem i grając sporadycznie powinniśmy postawić na solidną, aluminiową rakietę. Powinna ona mieć również główkę z aluminium, dość dużą, w kształcie kropli wody, i naciąg. To właśnie solidność i moc są najważniejsze dla początkującego gracza - brak zorientowania na zamkniętym korcie sprawia, że nie raz możemy uderzyć rakietą o ścianę. Aby skutecznie zaserwować trzeba posiadać sporą moc – dlatego dobrym wyborem będą rakiety jednoczęściowe . Jeśli jednak znamy się już co nieco na grze i gramy regularnie, rakieta do squasha powinna być bardziej zaawansowana. Kiedy opanowaliśmy już trafianie w wybrane miejsca na ścianie oraz trajektorię lotu piłki, oprócz mocy potrzebna będzie zwrotność i tolerancja. Tutaj lepiej sprawdzą się już rakietki do squasha z grafitu. Dla mocy balans musi być zorientowany na główce, a rakieta powinna być podobnie jak dla początkujących jednoczęściowa, w zwrotności pomoże natomiast lekka rakieta i neutralny lub zorientowany na rączkę balans. Tolerancję umożliwi duża główka w kształcie kropli wody. Zupełnie inaczej wygląda kwestia rakiet do sqasha dla graczy wyczynowych. Tutaj już celem jest zwycięstwo, a nie jedynie opanowanie zasad, więc rakieta odgrywa olbrzymią rolę. Uderzenia muszą być precyzyjne, a rakieta zwrotna i pełna mocy. Precyzję zapewni mała główka i grafitowa rama – tutaj już bardziej odpowiedni jest model dwuczęściowy. Odpowiednio zwrotna będzie rakieta lekka, a moc zyskamy dzięki balansowi na główkę, wytrzymałej ramie i naciągowi.

Rakiety do squasha – co jeszcze jest ważne

W rakietach do squasha dostępnych jest również wiele rozwiązań innowacyjnych – technologie dotyczące strun, nowoczesne materiały z których zrobione są rakietki do squasha – dzięki temu gra jest jeszcze przyjemniejsza. Przy decydowaniu się na konkretny model sprawdźmy jego wagę – dla początkujących lepsze będą rakiety cięższe – aluminium sprawdzi się w tym wypadku – jest cięższe oraz bardziej wytrzymałe, czyli idealne dla nowych graczy. Zwrócić uwagę należy także na rozmieszczenie strun – wyróżniamy dwa rodzaje – rzadki i gęsty. Rzadki generuje mocniejsze uderzenie, ale może skutkować przetarciem naciągu, natomiast gęsty daje lepsze odczucie piłki i większą kontrolę. Ważna jest również sztywność ramy - sztywniejsze rakiety do squasha to większa kontrola i dynamika, kosztem mniejszego komfortu gry. Warto sprawdzić, jaki komfort jest idealny dla nas – spróbujmy gry w squasha!

Powered by Comarch e-Sklep ®