0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Rozmiar rączki:

Liczba produktów: 32
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Rakiety tenisowe – jak dobrać

Gra w tenisa ziemnego to spore wyzwanie. Ten sport popularny jest na całym świecie, a największe turnieje w tej dyscyplinie przyciągają co roku tłumy kibiców na trybuny i przed telewizory. My również możemy spróbować swoich sił w tenisie, uprawiając go rekreacyjnie. Nie sposób jednak zacząć gry bez odpowiedniego sprzętu - w tenisie absolutną podstawą jest rakieta. Wybierając ją należy założyć, jak często planujemy grać – inną rakietę do tenisa ziemnego wybierzemy kiedy grać chcemy kilka razy w miesiącu, a inną kiedy zamierzamy trenować bardziej regularnie, a nawet intensywnie. Oczywiście, dobór rakiet tenisowych zależy również od naszych oczekiwań na temat gry – precyzja, kontrola, moc uderzenia czy wytrzymałość także mają znaczenie. Poniżej kilka porad dotyczących wyboru rakiety do tenisa ziemnego idealnie dopasowanej do naszych potrzeb, w więcen na ten temat na naszym blogu.

Okazjonalnie czy często? Idealna rakieta do tenisa ziemnego

Osoby, które planują raczej okazjonalne mecze – grają raz w miesiącu lub nawet rzadziej, powinny wybrać rakietę pewną i wytrzymałą, zwracając uwagę na jej cenę. W przypadku gry okazjonalnej większe inwestycje w rakietę tenisową nie są konieczne. Dobrym zakupem będzie rakieta do tenisa ziemnego aluminiowa, co zapewni jej wytrzymałość, lub kompozytowa. Powinna być lekka, a zależnie od tego czy zależy nam na nocy uderzenia, na jego precyzji czy kontroli trajektorii lotu piłki, należy dobrać odpowiednią główkę. Dla mocy – tą dużą, dla precyzji małą i wyważoną, a dla kontroli trajektorii średniej wielkości. Kiedy planujemy grę regularną idealna będzie rakieta tenisowa, która charakteryzować się będzie dużą mocą i kontrolą nad piłką. Dla kontroli najlepsza będzie średnia główka i neutralne wyważenie, natomiast, jeśli zależy nam na mocy, lepsza będzie rakieta wyważona na większą główkę. Jeśli chodzi o grę intensywną, zdecydowanie należy podstawić na sprzęt precyzyjny. Tutaj rady są proste – rakieta z małą główką, cięższa, bo ważąca powyżej 300 g oraz wyważona na uchwyt. Będzie to najlepiej dobrana rakieta dla graczy często przebywających na korcie.

Rakieta tenisowa – co jeszcze trzeba wiedzieć

To jeszcze nie wszystkie porady – idealna rakieta do tenisa ziemnego, oprócz doboru do poziomu zaawansowania, musi być również dobrana do indywidualnych predyspozycji – między innymi do dłoni gracza. To bardzo ważne zwłaszcza dla osób początkujących. Jak sprawdzić, czy wybrana przez nas rakieta tenisowa będzie odpowiednia Wystarczy wyprostować dłoń i zmierzyć odległość od czubka palca serdecznego do środka dłoni. Uzyskany wynik trzeba porównać z tabelą rozmiarów dostępną w amerykańskich calach. Do rakiety tenisowej trzeba dobrać także naciąg, owijkę na rączkę czy pokrowiec – te akcesoria pomogą nam zadbać o rakietę i ułatwią grę – warto się w nie również wyposażyć. Biorąc pod uwagę wymienione wyżej parametry pozostaje tylko wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb – taka rakieta tenisowa umożliwi nam przyjemną grę, ale także efekty uderzeń, jakich oczekujemy. Rakieta do tenisa ziemnego źle dobrana, zwłaszcza w przypadku początkujących graczy, bywa powodem kontuzji nadgarstka, co w konsekwencji może skutecznie zniechęcić do dalszych treningów. Dlatego też tak ważny jest rozważny wybór rakiety tenisowej, która pozwoli nam czerpać czystą przyjemność z gry.

Powered by Comarch e-Sklep ®