0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Producent:

Liczba produktów: 8
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Lotki, rakietki do badmintona... – czas na trening!

Pamiętasz, jak w młodości razem z przyjaciółmi biegaliście za lotką z rakietami badmintonowymi w ręku Ile było radości! Marzy ci się powrót do tamtych dni Co powiesz na taką formę relaksu Wbrew opinii sporej grupy osób, badminton to nie jest sport wyłącznie dla dzieci.

Kometka, bo tak inaczej nazywany jest badminton, to olimpijska dyscyplina sportowa, której początki mogą sięgać nawet kilka tysięcy lat wstecz. Gra rozgrywana jest na polu o wymiarach 13,4 m x 6,1 m i polega na przebijaniu lotki nad mierzącą 76 cm i zawieszonej na wysokości około 1,5 m siatką za pomocą owalnej lub izometrycznej rakiety do badmintona . Rozgrywkę wygrywa ten, komu uda się wygrać dwa sety po minimum 21 punktów każdy.

Rakiety badmintonowe – jak wybrać tę ulubioną

By móc wybrać „ulubiony” model rakiety , trzeba spróbować grać różnym sprzętem. Idealnie by było móc najpierw przetestować rakiety do badmintona o różnych parametrach i właściwościach. Niestety, to nie tak, że po kilku ruchach ręką wiadomo, że to właśnie ten „model idealny”. Dlatego na początku przygody z badmintonem warto wybrać rakietę badmintonową uniwersalną. Trzeba kilku (niektórzy twierdzą, że nawet kilkudziesięciu) godzin treningu, by móc dopasować rakietę do swojego stylu gry oraz własnych upodobań.

Są jednak pewne standardy, których warto się trzymać. Przede wszystkim: rakieta musi być lekka. Nawet jeśli nie planujecie zajmować się badmintonem „na poważnie”, profesjonalnie, zapomnijcie o ciężkich, drewnianych rakietach rodem ze sklepu wielobranżowego! Co z tego, że cięższą rakietą można mocniej uderzyć, skoro szybko zmęczy się nadgarstek, a nawet całą rękę Wybierajcie rakiety wykonane z aluminium lub superlekkie rakiety z włókna węglowego czy grafitu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając rakietki do badmintona

Ważnym aspektem jest grubość rączki rakiety badmintonowej. Aby ta była wygodna i dobrze dopasowywała się do naszej ręki, musimy spróbować, która nam najbardziej odpowiada. Źle dobrana grubość uchwytu może wyślizgiwać się z dłoni, a co za tym idzie – znacznie obniżać komfort gry. Najczęściej wybieraną grubością rączki jest 3,75 cala, oznaczany jako G3.

Musimy także zdecydować, czy chcemy rakietę sztywną czy elastyczną. To, jaką wybieramy, powinno zależeć od naszych preferencji. Warto zatem przed zakupem wypożyczyć oba typy rakiet do badmintona, by móc zdecydować, który wolimy. Początkującym graczom zwykle poleca się rakiety elastyczne. Co prawda uderzenie nie jest tak mocne, jak w przypadku rakiet sztywnych, jednak dużo łatwiej jest kontrolować odbicie lotki.

Chwyć za rakietę do badmintona!

Mówi się, że badminton to sport dla lubiących się zmęczyć. Trzeba przyznać: aby wygrać, musi się sporo „nabiegać”. Refleks także jest w cenie J. Na sukces składa się wiele czynników. Odpowiedni sprzęt to jeden z nich. Na SportBazar.pl znajdziecie szeroki wybór najwyższej jakości siatek, lotek i zapewniających wspaniałe przyśpieszenie, szybkość i uderzenie rakiet badmintonowych.

Powered by Comarch e-Sklep ®