0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 107
Sortuj według
Strona 1 z 3 1 2 3
Strona 1 z 3 1 2 3

Rakietki do ping ponga – jak kupić

Tenis stołowy, zwany również ping-pongiem, jest dość szybką grą, wymagającą często natychmiastowej reakcji gracza – sprawdzi się więc błyskawiczny refleks. Gra sama w sobie jest bardzo przyjemna i nie wymaga zbyt dużych umiejętności, oczywiście pod warunkiem że chodzi o grę amatorską. Sport ten nie wymaga dużej ilości sprzętu – wystarczy stół tenisowy, rakietki do tenisa stołowego i piłeczki, oraz oczywiście wygodny strój. Najwięcej jednak zależy od dobrze dobranej rakietki tenisowej – to nią odbijamy piłeczkę i od niej zależy jej rotacja czy odległość, na jaką poleci. Przy jej wyborze trzeba więc zastanowić się nad tym, która rakietka do ping ponga będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb.

Z czego musi być zrobiona rakietka tenisowa

Profesjonaliści i osoby grające na wysokim poziomach na mistrzostwach czy zawodach często kompletują i kleją swoje rakietki ping pongowe przed rozgrywką. W takim wypadku trzeba wyposażyć się we wszystkie jej elementy – drewnianą podstawę i gumową okładzinę. Dla graczy rekreacyjnych wystarczy jednak w zupełności dobrej jakości "gotowa" rakietka do tenisa stołowego. Uchwyt może być prosty lub o kształcie anatomicznym, a nawet wklęsły – zależy to od oczekiwań gracza – pewny chwyt rakietki tenisowej to podstawa. Drewno, na której położona jest okładzina, jest bardzo ważne – od jego twardości zależy jakość gry – podobnie zresztą jak od okładziny. Trzeba jednak pamiętać o podstawowej zasadzie – im większa prędkość piłki, tym mniejszą mamy nad nią kontrolę i trudniej wymierzyć precyzyjne odbicie. Wyróżnić można dwa typy rakietek do ping ponga – do gry ofensywnej i do gry defensywnej. Te do gry defensywnej są przeznaczone są dla początkujących i zaawansowanych graczy, mają dość łagodną powierzchnię, która pozwala na kontrolowanie piłki, ale mniejszą prędkość uderzenia, natomiast rakietki tenisoweofensywne są twardsze, słabiej kontrolują piłkę, ale uderzenie może być mocne.

Jak wybrać rakietkę do tenisa stołowego

Podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na uchwyt i jego kształt, ale jedna z najważniejszych kwestii to okładzina. Od tego, jakiej jest grubości zależy jakość naszych uderzeń. Dla uniwersalnych, początkujących i średnio zaawansowanych graczy najlepsze będą rakietki tenisowe o największej grubości – od 1,3-2 mm, gracze ofensywni powinni posiadać 1,5 mm wzwyż, a defensywni od 1-1,5 mm. Jeśli chodzi o dodatkowe parametry, można zobaczyć w opisach rakietek do tenisa stołowego takie wartości jak szybkość, rotacja czy kontrola – im wyższa liczba w skali, tym lepiej służyć będzie rakietka. Wszystko zależy więc od naszych umiejętności i oczekiwań – kiedy gramy już dłuższy czas, wiemy, na czym zależy nam podczas rozgrywki. Jeśli natomiast dopiero zaczynamy nasza przygodę z tenisem stołowym, lepiej wybrać dość prosty model, który z czasem można zmienić na ten bardziej zaawansowany. Różnorodność rakietek do ping ponga na pewno pozwoli nam wybrać jakiś trafny egzemplarz zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Powered by Comarch e-Sklep ®