0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 14
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Cóż począć na wakacjach bez pompki

Z pewnością nie obcy jest Ci ten scenariusz – wyjazd na biwak z rodziną. Wypakowaliście już z samochodu wszystkie bagaże, rozłożyliście namiot, ktoś już nawet zdążył odpalić grilla i otworzyć napoje. Myślisz: "Relaks pełną gębą". Niestety za moment okazuje się, że nie zabraliście pompki do materaca i trzeba napompować go ustami. No i pół godziny z głowy. Koszmar! Albo taki obrazek. Wybraliście się z rodziną na plażę, nad polskie morze. Wybór padł na Czołpino, gdzie na plażę trzeba iść spokojnie z 2 km niezależnie od tego, gdzie zaparkowaliście. Ale uff... W końcu jesteście na miejscu. Rozładanie koc piknikowy. Wszyscy przebrali się już w stroje kąpielowe i Twoja najmłodsza latorośl przypomina sobie o dmuchanym żółwiu. Wszystko super. Tylko nikt nie pomyślał o tym, żeby zabrać pompkę. Nic tak nie potrafi zepsuć nastroju jak marnowanie czasu na pompowanie dmuchańców ustami.

Pompka mechaniczna czy kompresor elektryczny i czy one w ogóle są wielofunkcyjne

To, że bez ręcznej pompki do materaca lub kompresora elektrycznego się nie obejdziesz już wiesz, ale który wybrać i czy można nimi napompować wszystko. Otóż nie. Musisz mieć odpowiednią końcówkę. Do pompowanie piłek potrzebujesz igieł, do opony rowerowej podobnego gwintu, ale wentyl od materaca ma już nieco większą średnicę. Koniecznie zwróć na to uwagę. Jeśli chodzi o pompki mechaniczne, masz do wyboru klasyczne małe modele ręczne, które najlepiej sprawdzą się do pompowania różnego rodzaju piłek od piłek nożnych po plażowe oraz małych kół ratunkowych czy rękawków do pływania, raczej nie napompujesz nimi materaca, mają niewielką wydajność, więc bardzo możliwe, że poddasz się w połowie czynności. Do wyboru masz również nieco większe pompki z rączką, która za pomocą ruchów góra-doł tłoczy powietrze do komory. Taka pompka do materaców spokojnie poradzi sobie na biwaku. Z powodzeniem napompujesz nią również dmuchane zabawki na plażę. Innym rodzajem pompki do materaców jest mieszek do pompowania, forma pompki nożnej. Pompka nożna nie wymaga użycia rąk, zatem pozwala na jednoczesne wykonywanie kilku czynności.

Najmniej do pracy angażuje elekrtyczna pompka zwana inaczej kompresorem elektrycznym. W zasadzie całkowicie Cię wyręczy. Elektryczna pompka pewnie najbardziej kojarzy Ci się z uzupełnianiem powietrza w oponach samochodowych. Ma jednak znacznie szersze zastosowanie. W szybki sposób napompujesz nią materac turtstyczny pod namiot, materac na wodę czy piłkę. Niestety kompresor elektryczny ma jeden minus, mianowicie cenę. Jest kilkunastokrotnie droższy od pompki do materaców mechanicznej, ale z pewnością jest warty swojej ceny. Nie musisz mieć również dostępu do gniazdka elektrycznego, by z niego korzystać. Elektryczną pompkę można bowiem podłączyć do wtyczki od zapalniczki samochodowej.

Powered by Comarch e-Sklep ®