0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Producent:

Liczba produktów: 13
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Nie od razu Kraków zbudowano i nie od razu Lewandowski został mistrzem – sukces w piłce nożnej wypracowuje się latami na sali gimnastycznej lub na boisku. Solidny trening piłkarski nie może obyć się bez zestawu ćwiczeń oraz kilku niezbędnych akcesoriów. Potrzebny Ci będzie m.in. płotek treningowy.

Płotek treningowy: co daje trening z jego wykorzystaniem

Płotek treningowy to akcesorium znienawidzone przez wszystkich tych, którzy mają osłabione kolana. Jednak ćwiczenia z ich użyciem są podstawą rozgrzewki piłkarskiej. Taki sprzęt jest wykorzystywany do ćwiczenia skoczności, przyspieszenia, precyzji przy podaniach czy strzelaniu oraz koordynacji ruchowej. Sprawdza się również w treningu dla bramkarza, gdzie bardzo ważna jest szybkość i refleks reakcji.

Płotek płotkowi nierówny: o czym pomyśleć przy zakupie

Płotek treningowy może być wykonany z różnych materiałów. Najtrwalsze płotki są zbudowane ze stali hartowanej. Jeśli sprzęt będzie wykorzystywany przez kilka drużyn, taki płotek będzie inwestycją na bardzo długi czas. Nieco tańsze płotki zbudowane są z polietylenu lub lekkiego plastiku odpornego na warunki atmosferyczne i zabrudzenia. Im lżejszy, tym większe ryzyko wywrotki, dlatego warto zawczasu sprawdzić stabilność takiego sprzętu w warunkach domowych i w razie czego wymienić płotek na cięższy lub wykonany z innego surowca.

Nie każdy płotek treningowy można regulować pod względem wysokości w zależności od poziomu zaawansowania sportowca. Jednak coraz częściej trafiają się płotki, których wysokość można wyregulować według potrzeb: od 15 do nawet 40 czy 50 cm. Możesz zdecydować się też na zestawy płotków o różnych wysokościach.

Płotek treningowy – jak go wykorzystać w codziennych treningach

Co z takim płotkiem można właściwie zrobić Jak wyciągnąć z niego maksimum swoich możliwości w czasie treningu

Jednym z klasycznych ćwiczeń są skoki naprzemienne. Piłkarz staje bokiem do płotka i przeskakuje przez niego na zmianę (jak na gumie do skakania), jednocześnie napinając mięśnie łydek i ud.

Innym ćwiczeniem z wykorzystaniem płotka jest bieg z przeszkodami (z unoszeniem kolan do klatki piersiowej). Takie ćwiczenie poprawia koordynację ruchów. Przez płotek można też skakać ze złączonymi nogami lub na jednej nodze. Ćwiczenie to niesamowicie wzmacnia mięśnie nóg, zwłaszcza ud.

Skakać można również z rotacyjnym obrotem, kręcąc się w międzyczasie dookoła własnej osi. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie nie tylko nóg, ale również brzucha i klatki piersiowej, poprawia też ogólną orientację w terenie (na boisku).

Płotek treningowy może przydać się również do ćwiczeń biegowych na krótkich dystansach. Pełni on wówczas rolę pachołków, jak przy jeździe na rolkach. Takie szybkie biegi z przeszkodami poprawiają zwinność.

Trening! Czas - start!

Jak widać, płotek treningowy to świetny, wielofunkcyjny i uniwersalny zakup, który przyda się na każdej sali sportowej i przy każdym sporcie, który wymaga dobrej skoczności i zwinności – nie tylko przy piłce nożnej, ale również koszykówce, siatkówce czy piłce ręcznej. Jeśli kompletujesz sprzęt na trening, koniecznie zwróć uwagę na ten dodatek.

Powered by Comarch e-Sklep ®