0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 182
Sortuj według
Strona 1 z 6 1 2 3
Strona 1 z 6 1 2 3

Plecak – przed zakupem zastanów się, do czego potrzebujesz

Podobnie, jak w wielu innych przypadkach, zakup plecaka powinno poprzedzić pytanie: Do czego będę go używał/a Nie ma uniwersalnych produktów do wszystkiego. Zastanawiasz się, czym się różnią Oto rodzaje plecaków:

  • Plecaki miejskie – są to najprostsze i najbardziej popularne plecaki, które zwykle mają jedną lub dwie komory i min. jeden schowek. Tutaj liczy się design i marka. Wykorzystywane są zwykle do transportowania drobnych rzeczy, jak odzież na zmianę lub po prostu cieplejsza bluza na wierzch, napój, kanapka czy portfel. Może mieć charakter elegancki, wówczas może zastąpić np. torebkę w drodze do pracy lub na spotkanie z przyjaciółmi w klubie lub charakter sportowy wówczas można spokować się do niego, idąc na spotkanie z przyjaciółmi w plenerze lub na siłownię. Plecak miejski często wykorzystywany jest również przez młodzież szkolną. W sklepie sportbazar.pl znajdziesz plecaki miejskie marek adidas, Nike, Puma, Reebok czy 4F.
  • Plecaki szkolne – pod pojęciem plecak szkolny również kryje się bardzo wiele, ale sądzimy, że można do nich przyporządkować dwie ważne cechy, czyli regulowane szelki, usztywniane plecy oraz wzmocniony dół. Te trzy elementy z pewnością przydadzą się podczas użytkowania. Im plecak droższy, tym oczywiście w tym zakresie będzie bardziej dopracowany (np. szelki będą uzupłenione miękką gąbką z termoaktywną powłoką). Wybierając placak do szkoły warto też zwrócić uwagę na elementy odblaskowe, które mogą zapewnić dziecku bezpieczeństwo po zmroku. Daleka droga do szkoły może też rodzić potrzebę zakupu plecaka z kółkami. Dobrą opcją są również otwarte poczne kieszenie na bidon.Ilość kieszeni, komór czy szlufek na kredki oraz sam wygląd to już kwestie indywidualne. Dla młodszego dziecka warto kupić np. plecak z jego ulubionym boheterem z bajki. W sklepie sportbazar.pl znajdziesz plecaki marek adidas, Nike, Puma, Reebok, Alpinus czy 4F.
  • Plecaki turystyczne (w domyśle górskie, na wędrówki), czyli plecaki z dużą ilością kieszeni i sprzączek pozwalających na funkcjonalne przechowywania. Takie plecaki zwykle są wodoodporne oraz wyposażone w miękkie termoaktwne szelki wzmocnione poziomym pasem biodrowym i piersiowym ułatwiające długą wędrówkę w różnych warunkach. Na rynku częściej też spotkamy modele o większej pojemności, czyli od 35 do 70 l. Za porządny plecak turystyczny trzeba również trochę zapłacić. Najdroższe modele mogą kosztować nawet 600zł i więcej. Średnio za dobry plecak powinniśmy jednak zapłacić ok. 300-450zł. W sklepie sportbazar.pl znajdziesz plecaki marek Alpinus czy High Peak.
  • plecaki podróżne (do samolotu) – takie plecaki również często spotkamy pod nazwą plecaka turystycznego. W związku z tym, że jest wykorzystywany do innych celów, rozpoznasz go po gabarytach. Jego wymiary to 40 cm x 30 cm x 20 cm lub 40 cm x 25 cm x 20 cm. Plecak do samolotu z pewnością nie jest plecakiem outdoorowym, zatem wygląda zupełnie inaczej i ma zupełnie inne właściwości. Na rynku zwykle dostępne są jego bardziej elegenckie, biznesowe wersje, często jest zatem wykonany ze skóry lub tworzyw skóropodobnych, nie ma też tylu schowków, co plecak na wędrówki oraz może występować z kółkami.
  • Plecaki rowerowe, czyli plecaki dla rowerzystów. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami (zwykle są węższe) oraz wykonaniem z materiałów o właściwościach wentylacyjnych. Często mają kieszonkę na szelkach, by rowerzysta mógł szybko dotrzeć np. do pieniędzy. Plecaki tego typu mają też często szelki poziome, które zapobiegają przemieszczaniu się podczas jazdy oraz rurkę, która pozwala kolarzowi zaspokoić pragnienie podczas jazdy. W sklepie sportbazar.pl znajdziesz plecaki rowerowe od 4F.
  • Worki na plecy to najprostszy rodzaj plecaka. Wykonane są z lekkich materiałów i nie posiadają żadnych przegródek, ewentualnie kieszonkę. Zamiast szelek z kolei są sznurki. Niegdyś służyły jako worki do butów, teraz stanową również modny miejski dodatek, chociaż nadal nie ma lepszego rozwiązania w szatni niż poczciwy worek na obuwie zmienne. W sklepie sportbazar.pl znajdziesz worki od adidasa, Nike, Pumy, Givovy, Outhorna czy 4F.

Plecak sklep – na co jeszcze zwrócić uwagę

Wygląd, wygląd i jeszcze raz marka. Wśród asortymentu znajdziesz plecaki o różnym przeznaczeniu, jadnak nie ulega wątpliwości, że plecak powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i ładny. Plecak sklep musi Ci się podobać, szczególnie, jeśli korzystasz z niego na co dzień. Wynierz swój ulubiony kolor, motyw i markę i ruszaj w drogę.

Powered by Comarch e-Sklep ®