0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Kolor:

Producent:

Liczba produktów: 129
Sortuj według
Strona 1 z 4 1 2 3
Strona 1 z 4 1 2 3

Plecak – produkt dla każdego!

Plecak to produkt, który obowiązkowo powinien znaleźć się na liście Twoich zakupów. Jest potrzebny zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wśród pozycji oferowanych przez sklep sportowy sportbazar.pl znajdziesz szeroki wachlarz plecaków o różnej specyfikacji, dostosowanych do wielu zadań i preferencji użytkowników. Koniecznie sprawdź!

Plecak sportowy, plecak miejski, plecak szkolny – który wybrać

Nie podlega dyskusji, że inny plecak powinniśmy wybrać, kompletując szkolną wyprawkę, niż wybierając się na rower. Podstawową zasadą, jaką powinniśmy kierować się przy wyborze plecaka jest zatem ustalenie jego przeznaczenia. Według tego kryterium możemy wymienić cztery podstawowe typy plecaków – plecaki turystyczne, plecaki szkolne, plecaki miejskie i plecaki sportowe. Czym się charakteryzują Plecak szkolny, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do przechowywania książek. Podstawowym wyznacznikiem przy wyborze tego typu plecaka powinien być fakt posiadania usztywnianych pleców. To bardzo ważne dla rozwijającego się organizmu. Warto też wybrać plecak szkolny na kółkach, który będzie wyposażony w elementy odblaskowe. Będzie to szczególnie istotne dla rodzica, którego dziecko musi przemierzyć do szkoły długi, nieoświetlony odcinek drogi lub ma wiele zajęć pozalekcyjnych, nosi w plecaku wiele przedmiotów i często wraca do domu po zmroku. Nie zapominajmy jednak o gustach naszych milusińskich!

Plecak turystyczny zwykle jest znacznie większy niż pozostałe typy. Przeznaczony jest głównie dla miłośników pieszych wycieczek, survivalowych wypraw oraz dla studentów, którzy trasę stancja – dom często pokonują z dużym bagażem. Do takiego plecaka zwykle chowamy wiele różnych przedmiotów potrzebnych nam podczas wielodniowej nieobecności w domu, w związku z czym łączna waga zawartości jest wysoka. Przy wyborze należy zatem zwrócić szczególną uwagę, na jakość materiału, z jakiego został wykonany. Plecak turystyczny, w przeciwieństwie np. to placaka miejskiego musi być solidnie uszyty, by wytrzymał ciężar zawartości. Koniecznie przyjrzyj się też szelkom! Ciężar plecaka powinien rozkładać się na różne partie ciała. Ważne jest więc to, by wyposażony był w dodatkowy pas biodrowy. Musi być jednak przede wszystkim praktyczny. W trakcie wędrówek często sięgamy po różnego typu przedmioty (kanapki, mapę, buty, portfel itp.). Pomocne wówczas okażą się kieszenie ulokowane w różnych miejscach, pozwalające na szybki dostęp do poszukiwanego przedmiotu. Szczególnie istotna będzie dolna, duża kieszeń na buty czy pasy na osprzęt. Cena takiego plecaka zwykle jest dość wysoka, jednak dobrym zakupem będziemy cieszyć się przez lata.

Plecak sportowy czy plecak miejski to już zupełnie inna bajka. Zwykle chowa się do niego drobne i lekkie przedmioty jak portfel, koszulkę na zmianę, okulary przeciwsłoneczne, worek z butami na zmianę, butelkę z napojem czy lunch. Na co zwrócić uwagę przy zakupie Przede wszystkim na materiał i sposób uszycia. Plecak miejski nie może krępować ruchów, musi mieć odpowiednią ilość schowków, ale przede wszystkim ma nam się podobać i uzupełniać stylowkę. Dodatkowym atutem będą odblaskowe elementy. To produkt o ogólnym przeznaczeniu. Przyda się zarówno podczas pieszych wędrówek, zwiedzania czy pikników, jak i podczas wypadu na zakupu czy na siłownię. Przy wyborze kieruj się swoimi indywidualnymi preferencjami, zastanów się jednak, do czego będziesz go używać najczęściej.

Twój nowy plecak szyty na miarę

Wśród asortymentu oferowanego przez nasz sklep sportowy znajdziesz plecaki o różnym przeznaczeniu, kształcie, wielkości oraz kolorystyce. Znajdą się zarówno pozycje dla osób gustujących w stonowanych kolorach, jak i plecaki w odważnej stylistyce. Masz swoje sprawdzone marki W ofercie posiadamy plecaki marek sportowych znanych i lubianych przez klientów na całym świecie. Wśród nich cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem plecaki szkolne Puma. Szukasz plecaka miejskiego Koniecznie zapoznaj się z ofertą adidasa!

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie plecaków szkolnych i plecaków miejskich

Chcesz, aby Twoje rzeczy służyły Ci przez lata Zadbaj o to, by w plecaku znalazły się separatory, które zapobiegną obtarciom materiału. Prócz tradycyjnych, bocznych kieszeni, plecak powinien być wyposażony w kieszeń wewnętrzną zabezpieczoną zamkiem, najlepiej umiejscowioną od strony pleców, co umożliwi Ci bezpieczne przechowywanie dokumentów, pieniędzy czy telefonu. Zadbaj także o dodatkowy element, jakim jest worek na buty. Dzięki niemu pozostałe przedmioty umieszczone w plecaku szkolnym lub plecaku sportowym nie przybrudzą się i nie przesiąkną przykrym zapachem przepoconego obuwia. Prawidłowe rozlokowanie przedmiotów przyczyni się do tego, że taki plecak posłuży przez długie lata.

Powered by Comarch e-Sklep ®