0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Pojemność:

Liczba produktów: 19
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Plecak turystyczny – w góry i nad morze

Podróżowanie z plecakiem pozwala przeżyć niesamowitą przygodę, ale w kontekście wytrzymałościowym jest też dosyć trudne. Plecak turystyczny zapakowany ekwipunkiem po brzegi stanowi niejednokrotnie duży ciężar, który trzeba wnosić na szczyt, a później znosić z ostrych grani. Dobry plecak turystyczny sprawdzonej marki ułatwi wędrówkę. Wybierając plecak Alpinus, 4F, Meteor lub High Peak masz pewność, że Twoje rzeczy są dobrze chronione.

Plecak górski wspomoże Cię podczas trudnych wypraw

Zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc jest niezmiernie ekscytujące, ale wszędzie tam, gdzie musisz dojść pieszo, potrzebny Ci plecak i to nie taki zwykły, ale dobry plecak górski o wzmocnionej konstrukcji, z szerokimi szelkami i dodatkowym zapięciem w pasie. Na długie górskie wędrówki połączone z nocowaniem w namiocie potrzebujesz plecaka ze stelażem. Taki plecak górski jest duży, a od jego wykonania i użytych materiałów zależy, czy niesienie bagażu będzie przyjemnością, czy udręką. Plecak w góry powinien być nie tylko ergonomiczny, ale też wytrzymały i oczywiście dostosowany do Twojego gustu estetycznego.

Plecak trekkingowy – który wybrać

Wybór plecaka może być problematyczny z uwagi na bardzo szeroką ofertę. Plecak trekkingowy należy wybrać przede wszystkim pod względem pojemności, a ta jest zawsze podawana w litrach. Im dalsze i trudniejsze wędrówki, tym więcej ekwipunku musisz mieć ze sobą i tym większy powinien być Twój plecak trekkingowy.

  • Jeśli wybierasz się na krótką przechadzkę, wystarczy model o pojemności 10-20 litrów.

  • Jeżeli natomiast wędrówka będzie dłuższa, warto wziąć z sobą plecak turystyczny 30l, bo pomieścisz w nim już nie tylko napoje i przekąski, ale też mapę, okulary przeciwsłoneczne, buty na zmianę, ręcznik, ubranie i telefon.

  • Plecak turystyczny 30l może być jednak za mały, by zmieścić nawet najmniejszy namiot. W takim przypadku lepiej zwrócić uwagę na plecak turystyczny 40l. W takiej pojemności plecaka będziesz już stanie spakować namiot. Plecak turystyczny 40l będzie jednak nieco dłuższy.

Wybierasz się w góry Sprawdź też buty trekkingowe, wygodną bieliznę sportową oraz akcesoria zimowe.

Powered by Comarch e-Sklep ®