0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Producent:

Liczba produktów: 7
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

W drogę! Plecaki rowerowe

Każdy, kto chociaż raz wyruszył w rowerową podróż, doskonale wie, jak wygodnie podróżuje się z plecakiem. Czasami, zwłaszcza na długie trasy jest niezastąpiony, jednak aby jazda w nim była wygodna, muszą spełniać kilka wymagań. Plecaki rowerowe są niewielkie, ale ich rozmiar jest wystarczający na najpotrzebniejsze w trasie przedmioty. Dzięki stosowanym udogodnieniom nie odczuwamy dyskomfortu z powodu ich noszenia, a wyposażenie plecaków w elementy odblaskowe zapewnia nam bezpieczeństwo. Jakie cechy musi spełniać idealny plecak rowerowy

Plecaki rowerowe, które pozwalają oddychać

Najważniejsza sprawa podczas wyboru plecaka to materiały, z którego został wykonany. Pamiętać należy o tym, by zapewniały skórze odpowiednią wentylację – oddychanie, ale w taki sposób, by plecak pewnie spoczywał na swoim miejscu. Zapewni to niezastąpiony w drodze komfort – pewnie wszyscy wiemy, jak niewygodne jest ciągłe poprawianie szelek oraz jak przeszkadzać może przepocona i przyklejona do pleców koszulka. Na szczęście większość niewielkich plecaków rowerowych jest przewiewna, (zarówno szelki jak i plecy) co czyni jazdę znacznie przyjemniejszą. Większość modeli jest skonstruowana w ten sposób, że bez problemu można korzystać z nich zarówno na szosie jak w górach – najistotniejsze, by pomieścił on napój z wodą. Dzięki temu możemy jechać spokojnie ze świadomością, że mamy zapas płynów, co przyda się w upalne dni. Dodatkowym, bardzo przydatnym elementem wyposażenia z pewnością jest rurka, dzięki której możemy pić w trasie bezpośrednio z bidonu czy pojemnika z napojem umieszczonego w plecaku rowerowym. Sporo modeli jest w nią wyposażonych. Cechą, którą musi posiadać dobry plecak rowerowy jest oczywiście wspomniane już zamocowanie do pleców – pomogą w tym dodatkowe paski – piersiowe i biodrowe. Dzięki nim nie ma możliwości bujania się plecaka podczas szybkiej czy dynamicznej jazdy.

Indywidualnie dobrany plecak

Oczywiście, podobnie jak w wypadku podobnych akcesoriów sportowych, również plecaki rowerowe mają wiele dostępnych modeli. Jaki wybrać Jeśli mieści napój, dodatkowe drobiazgi, jest lekki i przewiewny to w zasadzie spełnia wszystkie ważne wymogi. O tym, ile ma komór, dodatkowych uchwytów i pasków decydujemy już sami – przed zakupem należy jedynie zapoznać się z jego specyfiką i sprawdzić, czy konkretne elementy plecaka rowerowego odpowiadają naszym oczekiwaniom. Niemniej jednak ilość dodatkowych kieszeni może okazać się przydatna – może zmieści się w nie pompka, może dokumenty Warto to sprawdzić. Co z kwestią pojemności i wymiarów To także indywidualne sprawy, a decyzja o nich nie jest zbyt trudna. Pamiętajmy szczególnie o tym, że plecak rowerowy znacznie różni się od plecaka przeznaczonego do górskich wędrówek – to szczególny model, który stosowany jest w szczególnych okolicznościach. Wybrać go należy z rozwagą, by służył nam wiele lat. By tak się stało, decydujmy się na zakup zgodnie z naszymi oczekiwaniami wobec plecaka, a nie jedynie ładnym kolorem czy wyglądem. Tylko wtedy będziemy zadowoleni z wyboru.

Powered by Comarch e-Sklep ®