0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Przeznaczenie piłki:

Sortuj według
Strona 1 z 6 1 2 3
Strona 1 z 6 1 2 3

Piłka futbolowa outdoorowa czyli jaka

Najbardziej pierwotna forma piłki nożnej to właśnie ta outdoorowa – rozgrywana na otwartej przestrzeni, na trawie, boisku. Od tego zaczęło się piłkarskie szaleństwo i jest to całkiem zrozumiałe, bo cóż jest przyjemniejszego niż gra na świeżym powietrzu Nie bez powodu piłka nożna grana w plenerze jest jej najbardziej popularną odmianą. Jeśli planujesz rozgrywki na naturalnej, trawiastej murawie, orliku ze sztuczną nawierzchnią lub asfaltowym boisku, zabierz ze sobą piłkę o średniej sprężystości z grupy piłek outdoorowych. Popularność tej dyscypliny znalazła odwzorowanie w różnorodności dostępnych w tej grupie modeli – można przebierać z uwagi na zastosowane wzornictwo, kolorystykę i opcje wagowe...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piłki futbolowej na zewnątrz

Z uwagi na warunki, w których jest rozgrywana, piłka outdoorowa jest bardzo często narażona na działanie różnych, nie zawsze sprzyjających grze warunków atmosferycznych. Znalazło to bezpośrednie przełożenie na jakość materiałów, z których jest wykonana – musi mieć mocniejszą konstrukcję, nie odkształcać się pod wpływem słońca lub deszczu, nie chłonąć wody i nie tracić powietrza. Niektóre, wyższe modele dodatkowo pokryte są warstwą laminatu, by zwiększyć właściwości hydrofobowe piłki, co pozwala jej zachować swoje właściwości nawet w trakcie gry na błotnistym terenie. Korzystanie z boisk ze sztuczną nawierzchnią, nierzadko otoczonych metalową siatką szczególnie naraża piłkę na zniszczenie. Jeśli zatem orlik lub wszelkiego rodzaju inne twarde nawierzchnie takie jak: boiska betonowe czy asfaltowe są najczęściej wykorzystywanym do gry miejscem, warto zaopatrzyć się w piłkę na boisko oznaczoną jako „AG” lub „Turf”. Jej powierzchnia zewnętrzna i struktura (poszycie) wykonane są materiałów bardziej odpornych na ścieranie. Daje to gwarancję, że dokonany zakup wystarczy nie tylko na jeden sezon.

Jakie znaczenie ma rozmiar piłki na boisko

Piłka nożna do gry w terenie (na trawie) charakteryzuje się obwodem w granicach 68-70 cm i wagą 410-450 g. To najliczniej reprezentowana grupa piłek futbolowych. Stosowany jest tutaj dodatkowy podział ze względu na rozmiar. Najczęściej kupowany i oferujący najszerszy wybór modeli jest rozmiar 5. Jest to piłka outdoorowaużywana podczas wszystkich rozgrywek na poziomie seniorskim. Rozmiar nr 4 polecany jest z kolei juniorom i wszystkim tym, który dopiero zaczyna swoją przygodę z futbolem. Pozwoli on oswoić się z piłką, nauczyć jej prowadzenia oraz różnych trików... Rozmiar numer 3 występuje bardzo rzadko. Stworzony został głównie do celów rekreacyjnych lub dla dzieci stawiających swoje pierwsze kroki w piłce. Rozmiary 1 i 2 są to mini piłki o charakterze kolekcjonerskim. Najczęściej przyozdobione herbami i kolorami słynnych klubów piłkarskich lub też są replikami znanych piłek turniejowych. Popularne do zabaw z małymi dziećmi. Wybierając odpowiednią piłkę nożną pamiętać należy, że jej rozmiar przekłada się na wagę, a ta z kolei zależy od jakości użytych materiałów oraz zastosowanej techniki wykonania. Warty podkreślenia jest fakt, że do oficjalnych zawodowych rozgrywek na murawie FIFA dopuszcza jedynie dwa największe rozmiary.

adidas - niekwestionowany lider na rynku piłek do gry na zewnątrz

W bogatym asortymencie naszego sklepu sportowego znajduje się duży wybór produktów przeznaczonych dla osób grających w piłkę nożną rekreacyjnie oraz dla zawodowych piłkarzy. Szczególne miejsce w ofercie zajmują najwyższej jakości piłki outdoorowe adidas. Wraz z zaprojektowaniem swojej, legendarnej dziś piłki Telstar, adidas zapoczątkował trwającą już blisko 5 dekad tradycję przygotowywania oficjalnych piłek meczowych na wszystkie najważniejsze imprezy piłkarskie organizowane przez FIFA i UEFA. My również posiadamy kolekcje replik piłek z wielu oficjalnych i prestiżowych rozgrywek meczowych. Piłki na boisko adidas wyróżniają się precyzyjnym wykonaniem, najwyższą jakością użytych materiałów, trwałością, stabilnością kształtu i znakomitą przyczepnością.

Powered by Comarch e-Sklep ®