0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Przeznaczenie piłki:

Liczba produktów: 47
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Piłka nożna adidas – kilka ciekawostek dla każdego fana piłki

Nieprzerwanie od 1970 roku, marka adidas produkuje oficjalne piłki meczowe, którymi są rozgrywane wszystkie Mistrzostwa Świata organizowane przez FIFA. W 1978 r. adidas opracował piłkę Tango, której stylistyka utrzymywała się aż do roku 2002. Jednym z głównych ambasadorów marki adidas jest piłkarz David Beckham. Pomimo że sam już nie gra w piłkę nożną, to wciąż stoi na czele adidasa. Piłki do nogi adidas przechodzą szereg testów, nim trafią na murawę. Już sama produkcja jest pewnym dość mocno skomplikowanym procesem, a zajmuje się tym na wstępnym jej etapie niemieckie laboratorium inżynierii materiałowej Bayer. Większość piłek składa się z 32 łat ze skóry syntetycznej PU, PCV lub mieszanki tych obu materiałów. Nowoczesne piłki nożne są zgrzewane termicznie, tworzone ze skóry syntetycznej, w skład której wchodzi głównie poliuretan, dzięki któremu piłki nie chłoną wody. Piłka nożna adidas to gwarancja wysokiej jakości. Wybierając piłkę, zwróćmy też uwagę na jej detale. Te wykonane metodą zgrzewania termicznego, charakteryzują się wysoką odpornością na szkodliwe działanie wody, mają też bezszwową powierzchnię, a ich kształt pozwala na precyzyjny lot. Przez wiele lat, materiały do stworzenia piłek do nogi adidas, przeszły wiele metamorfoz i wciąż są udoskonalane. Powstają jej różne wersje, dedykowane Mistrzostwom Świata. Szeroka gama piłek nożnych adidas zaczyna się od wyboru jej przeznaczenia. Znajdziemy ją w wersji na halę, murawę lub sztuczną nawierzchnię. Piłka nożna adidas idealnie sprawdzi się podczas rekreacyjnych spotkań towarzyskich, a wybierając z kolei profesjonalną piłkę do nogi adidas na murawę, zyskujemy trwałość i wytrzymałość połączoną z mistrzowską precyzją.

Rodzaje piłek nożnych

W naszym sklepie znajdziesz wiele piłek nożnych adidas. Różnią się nie tylko przeznaczeniem, ale również wielkością. Czym się różnią i która jest do czego Jeśli wybierasz piłkę halową, musisz wiedzieć, że ma ona nieco mniejszy obwód niż piłki przeznaczone do gry na zewnątrz (ok. 62-64cm) i są lżejsze (400-440 g). Piłka futsalowa w poszyciu wewnętrznym ma dodatkową warstwę pianki, która pełni funkcję amortyzacyjną, tłumiąc jej uderzenia o podłoże ( tzw. niski kozioł), pozwalając tym samym na jej łatwiejsze opanowanie i prowadzenie w grze. Wśród nich znajdziesz modele seniorskie (4) i juniorskie (3). Piłka na naturalną murawę adidas oraz piłka na sztuczną murawę adidas to natomiast piłki zwane piłkami outdoorowymi. Dzielą się dalej na FG, AG, TF oraz STREET. Piłki z przeznaczeniem do użycia zewnętrznego mają inną konstrukcję, co ma zapobiegać odkształcaniu pod wpływem słońca lub wody. Niektóre, wyższe modele dodatkowo pokryte są warstwą laminatu, by zwiększyć właściwości hydrofobowe piłki. Na boiskach typu orlik lub innych z twardą nawierzchnią typu beton czy asfalt wybieraj piłki oznaczone jako jako „AG” lub „Turf”. Ich powierzchnia zewnętrzna jest bardziej odpornych na ścieranie. Dzięki temu z piłki będziesz korzystać znacznie dłużej niż przez jeden sezon. „FG” to piłki na naturalną trawę.

Piłki nożne adidas Tiro – jak wybrać

Przykładowo, jeśli potrzebujesz piłki nożnej na halę dla dorosłych, najlepszym wyborem będzie piłka nożna adidas Tiro w rozmiarze 4. Jest ona jedną z najczęściej kupowanych piłek do nogi adidas. Jeśli natomiast poszukujesz profesjonalnej piłki meczowej to tu postaw na wysoką jakość piłki nożnej adidas Tiro Pro, która jest oficjalną wersją piłki meczowej. Decydując się na piłkę do nogi adidas, zyskasz przewagę nad rywalami i celniej strzelisz gole do bramki. Meczowa piłka nożna adidas uzyskała certyfikat FIFA Quality Pro, co oznacza gwarancję wysokiej jakości. Syntetyczne panele o rewolucyjnym kształcie tworzą bezszwową, zgrzewaną termicznie konstrukcję, która ma niską absorpcję wody i jest odporna na trudne warunki. Postaw na precyzyjne strzelanie goli i zdobądź uznanie wśród kibiców.

Powered by Comarch e-Sklep ®