0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 12
Sortuj według

-20%

Piłka lekarska Legend Cellular 1 kg

Strona 1 z 1 1

Piłka lekarska – nie tylko do ćwiczeń w szkole

Piłka lekarska kojarzy się większości z nas przede wszystkim z zajęciami wychowania fizycznego w szkole. Jedni lubili rzucanie taką piłką i do dziś dobrze wspominają jej nad wyraz dużą wagę. Inni z kolei wspominają te ćwiczenia z dozą sceptycyzmu. Jedno jest natomiast pewne – piłka lekarska to bardzo przydatne narzędzie do ćwiczeń.

Piłka lekarska – charakterystyka

Dlaczego piłka lekarska jest nazywana lekarską Odpowiedź jest bardzo prosta – bo wykorzystuje się ją często w rehabilitacji. W szkołach i na zajęciach sportowych znalazła zastosowanie w ogólnorozwojowych ćwiczeniach rozwijających mięśnie i zwinność. Taka piłka zwykle jest wykonana z syntetycznej skóry, a jej waga może wynosić 1, 2, 3, 5 lub nawet 10 kg. Ciężar piłki lekarskiej automatycznie powoduje konkretne ułożenie ciała – np. podczas jej podnoszenia prostujemy plecy i ściągamy łopatki, co zapobiega garbieniu się.

Ćwiczenia z piłką lekarską

Piłka lekarska może być wykorzystywana w fizjoterapii, ale można ćwiczyć z nią także w klubie sportowym i nawet w zaciszu własnego domu. Piłka lekarska może w niektórych przypadkach zastąpić hantelki lub kettlebell. Trening z wykorzystaniem piłki lekarskiej wzmacnia mięśnie, zwiększa siłę eksplozywną (możliwość wygenerowania dużej siły w krótkim czasie), poprawia ogólną wydolność organizmu, ćwiczy zręczność i celność oraz wpływa na utrzymanie właściwej postawy. Ogólną zaletą takiego treningu jest fakt, że angażuje on różne grypy mięśni. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że z pierwowzorem takiej piłki ćwiczono już w starożytności. Trening z piłką wynaleźli starożytni Persowie, a miało to miejsce 3000 lat temu.

Najpopularniejsze ćwiczenia z piłką lekarską to:
  • rzut piłką lekarską;
  • unoszenie piłki lekarskiej;
  • brzuszki z piłką lekarską trzymaną nad głową;
  • rzuty piłką lekarską w klęku.

W naszym sklepie znajdziesz różne typy piłek lekarskich. Mamy piłki o wadze 1, 2, 3, 4 i 5 kg marek Select i SMJ. Gwarantujemy atrakcyjne ceny i szybkie terminy dostawy oraz doskonałą jakość wszystkich produktów.

Powered by Comarch e-Sklep ®