0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Co oferuje nam halówka

Gdy pogoda za oknem niekoniecznie zachęca do wyjścia, a masz się ochotę solidnie zmęczyć, rozgrywki na hali sportowej wydają się być jedynym słusznym wyborem. Piłka nożna halowa, nazywana inaczej halówką lub futsalem zyskuje coraz szerszą rzeszę wiernych fanów. Jest to niezwykle dynamiczna i widowiskowa odmiana futbolu. Przy mniejszych rozmiarach boiska, mniejsze są również bramki, a także sama piłka. Drużyny wystawiają po 5 zawodników, a czas trwania ograniczony jest do dwóch połów po 20 minut każda. Nic więc dziwnego, że jest to jedna z tych gier zespołowych, które zdominowały nie tylko zajęcia WF-u. Z racji dużej popularności tej dyscypliny stworzone zostały specjalistyczne akademie i szkółki dla dzieci, organizowane są ligi oraz turnieje, również o randze międzynarodowej, mistrzowskiej.

Piłka halowa czyli jaka

Przeznaczenie jest głównym wyznacznikiem wyboru piłki futbolowej. Gra na nowoczesnej hali sportowej wymaga nie tylko odpowiednio dopasowanego obuwia, ale przede wszystkim odpowiedniej piłki, w tym wypadku – piłki halowej. Charakteryzuje się ona obwodem 62-64 cm oraz wagą 400-440 g. Z uwagi na specyfikę miejsca gry piłka futsalowa powinna być mniej napompowana (według oficjalnych wytycznych jest to ciśnienie: 0,4- 0,6 atmosfery). Piłka na halę, która zbyt naprężona jest zbyt lotna jak na warunki halowe. W poszyciu wewnętrznym tego rodzaju piłek stosuje się dodatkową warstwę pianki. Ta sprężysta warstwa pełni funkcję amortyzacyjną, tłumiąc jej uderzenia o podłoże. W efekcie piłka halowa odbija się od twardej nawierzchni mniej dynamicznie (ma tzw. niski kozioł, wynoszący nie mniej niż 50 i nie więcej niż 65 cm przy swobodnym upadku z wysokości 2m), pozwalając tym samym na jej łatwiejsze opanowanie i prowadzenie w grze. Podobnie jak w przypadku piłek outdoorowych, piłki futsalowe dzieli się ze względu na ich rozmiar. Idealnym wyborem w przypadku piłki na halę jest rozmiar 4.

Bogaty wybór piłek halowych Nike

Oferujemy duży wybór najwyższej jakości piłek futsalowych. W katalogu produktów naszego sklepu znajdują się między innymi niezwykle trwałe piłki na halę jednego z liderów w produkcji sprzętów sportowych - Nike. Cenione są przede wszystkim ze względu na swoje znakomite właściwości, a także za ciekawe i niepowtarzalne wzornictwo. Zapraszamy do zakupów!

Powered by Comarch e-Sklep ®