0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Piłka do ćwiczeń – niezastąpiony sprzęt fitness

Piłka może być doskonałym urozmaiceniem wielu form aktywności fizycznej albo głównym narzędziem wykorzystywanym podczas uprawiania sportu. Piłki do ćwiczeń, inaczej „swiss ball” są tanie i ogólnodostępne, ale efekty z nimi osiągane bywają naprawdę fenomenalne. Piłka jest chyba najprostszym akcesorium, jakie możemy wykorzystać do tego, by ćwiczyć wydajniej i by ćwiczenia były ciekawsze.

Piłka do ćwiczeń – dlaczego warto ją stosować

Różnorodność piłek do ćwiczeń pozwala nam na ich dowolne stosowanie. Piłka może służyć do treningu równowagi, do rozciągania, do poprawy wydolności organizmu albo do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Piłka do ćwiczeń jest bardzo wdzięcznym narzędziem wykorzystywanym nie tylko w studiach fitness i na siłowniach, ale też w wielu domach, na placach zabaw i w szkołach.

Trening z piłką gimnastyczną pozwala wzmocnić mięśnie i odpowiednio je rozciągnąć. Podczas takich ćwiczeń pracują przede wszystkim mięśnie tułowia, pleców i karku, ale też mięśnie brzucha i oczywiście rąk. Dzięki treningowi z piłką możesz łatwo poprawić koordynację ruchową, motorykę oraz zwiększyć swoją siłę. Dodatkowo poprawisz ruchomość stawów i wprowadzisz trochę urozmaicenia do swojej aktywności. Im cięższa będzie piłka, tym intensywniej zaangażujesz mięśnie do pracy. Im będzie większa, tym więcej precyzji trzeba będzie włożyć w trening.

Jedną z najważniejszych zalet treningu z piłką jest to, że takie ćwiczenia są po prostu zabawne. Dają dużo radości, rozładowują nadmiar stresu i pomagają w łagodzeniu bólów głowy oraz napięcia mięśniowego spowodowanego długotrwałą pracą w tej samej pozycji, np. przy biurku. Piłka może znacząco pomóc w dochodzeniu do siebie po operacjach i różnego rodzaju zabiegach w obrębie układów kostnego i mięśniowego.

Piłka fitness – jaką wybrać

Zróżnicowanie modeli piłek fitness pozwala łatwo dobrą dokładnie taką piłkę, jaka sprawdzi się najlepiej w przypadku konkretnego typu ćwiczeń.
  • Piłka fitness z wypustkami pozwoli Ci jednocześnie ćwiczyć i masować ciało. Na takiej piłce możesz się położyć plecami albo na brzuchu.
  • Duża piłka z uchwytami sprawdzi się bardzo dobrze do skakania i wykonywania brzuszków z podparciem.
  • Mała piłka fitness przyda się do treningu górnych partii ciała.
  • Piłka jeżyk będzie pomocna w rehabilitacji dłoni i stawu nadgarstkowego.

Najbardziej uniwersalną piłką jest piłka o dużych rozmiarach, ale w takim przypadku musisz wybrać model wykonany z trwałego tworzywa PCV, a najlepiej z pianki ABS. Im lepsze jest tworzywo, tym większy nacisk wytrzyma piłka i tym dłużej będzie się nią można cieszyć.

Z piłką możesz ćwiczyć na różne sposoby. Doskonale sprawdzą się podczas treningu ud i łydek, kiedy podnosisz i opierasz jedną nogę na piłce, unosisz ręce i dociskasz piłkę nogą. Innym wyjątkowo skutecznym ćwiczeniem jest siad na piłce z przenoszeniem ciężaru ciała raz na jedną nogę, a raz na drugą. Możesz też położyć się na piłce na plecach i turlać do przodu oraz do tyłu – to rozciągnie mięśnie i doskonale odpręży Cię po treningu.

Powered by Comarch e-Sklep ®