0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 80
Sortuj według
Strona 1 z 3 1 2 3
Strona 1 z 3 1 2 3

Piłka do siatkówki – najważniejsza w grze

Do gry w siatkówkę nie potrzeba wiele – kilka osób, prowizoryczna siatka i kawałek wolnej przestrzeni. Nic z tego jednak, kiedy nie mamy właściwej piłki do siatkówki. Ten niezbędny do rozgrywki przedmiot ma ogromne znaczenie dla jakości gry. Do zakupu piłki siatkarskiej, zwłaszcza do gry bardziej profesjonalnej, trzeba więc trochę poczytać i zastanowić się, jaki model wybrać, by gra była nie tylko przyjemna, ale także nie sprawiająca bólu i wygodna.

Jaka piłka do siatkówki będzie najlepsza

W tym pełnym zwrotów, akcji i sporego tempa sporcie piłka to priorytet. Podstawowym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć jest wybór dyscypliny, którą będziemy uprawiać - inną kupimy piłkę do siatkówki plażowej, a inną do gry na hali. Różnice między nimi to przede wszystkim rozmiar i ciśnienie wewnątrz piłki. Piłka siatkarska, podobnie jak piłka do piłki nożnej, składa się z dwóch podstawowych elementów – pęcherza i osłony. Butylowy pęcherz lepiej sprawdzi się na hali i na twardych powierzchniach, ponieważ znacznie dłużej utrzymuje ciśnienie, co skutkuje jednak słabszym odbiciem.

Lateksowe piłki do siatkówki są lepsze do luźnych rozgrywek, także na plaży, bardziej się sprawdzają dla dzieci – słabiej utrzymują ciśnienie, przez co musimy często je dopompowywać. Jeśli chodzi o osłony, najczęściej są one stworzone ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Częściej stawia się na syntetyk, jednak jeśli chodzi o rozgrywki w siatkówkę, osłona nie ma tak dużego znaczenia jak w piłce nożnej, ponieważ zazwyczaj nie grywamy na zewnątrz – wyjątkiem jest plażówka, do której wybierzmy piłkę siatkarską ze skóry syntetycznej.

Piłka do siatkówki ze skóry naturalnej szybko nasiąka wodą, co wpływa na rozgrywkę. Dobór odpowiedniego modelu, podobnie jak w przypadku innego sprzętu sportowego, zależy od poziomu i regularności naszej gry. Im wyższy poziom gry, tym wyższe wymagania wobec piłki.

Jak zbudowana jest piłka siatkarska

Klasyczna piłka do siatkówki posiada osłonę z 18 paneli, zszytych, sklejonych lub połączonych ze sobą termicznie. Nowoczesne modele często składają się z mniejszej ilości paneli – minimalnie to 8 lub 10 elementów, jednak ich liczba nie wpływa na jakość gry. Dodatkowym udogodnieniem stosowanym w piłkach halowych jest specjalna powierzchnia mikrofibry, która pozwala siatkarzom lepiej zapanować nad piłką, kontrolować jej ruch oraz zaplanować lot. Warstwa tego typu lub dodatkowe podbicie pianką sprawia, że gra jest wygodniejsza, uderzenie jest bardziej miękkie, a tym samym odczucia podczas odbicia są zminimalizowane. Tak zbudowane są piłki siatkarskie z wyższej półki, których używa się również podczas międzynarodowych rozgrywek. Tego typu modele muszą spełniać określone wymagania – jeśli wybrana przez nas piłka posiada atest FIVB oraz wymagane certyfikaty, mamy na oku model, którym z powodzeniem można zagrać na mistrzowskim poziomie.

By piłka do siatkówki spełniła profesjonalne wymagania, poddaje się ją wielu szczegółowym testom. Przygotujmy się na to, że cena takiej piłki nie jest niska. Jeśli jednak gramy często, zależy nam na wytrzymałości piłki siatkowej, precyzji i jakości odbicia oraz komforcie, z pewnością takie wysokiej jakości modele będą dla nas dobrą propozycją.

Piłka siatkarska Mikasa to jeden z wielu produktów, które polecamy sympatykom gry w siatkówkę. Sprzedajemy wysokiej jakości piłki plażowe i meczowe.

Powered by Comarch e-Sklep ®