0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 36
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Piłka do siatkówki plażowej dla Ciebie

W grze w siatkówkę, nieważne czy wybieramy odmianę halową czy plażową, najważniejsza jest piłka . Sport ten nie wymaga dużej ilości sprzętu i nawet wyjątkowych umiejętności, ale bez odpowiednio dobranej piłki do siatkówki plażowej meczu nie rozegramy. Warto więc pomyśleć o tym przed letnim wyjazdem czy przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, kiedy pogoda sprzyja aktywnemu trybowi życia na świeżym powietrzu. Zastanówmy się, jaki rodzaj gry nas interesuje i dobierzmy do swoich potrzeb plażową piłkę siatkarską, która wraz z kawałkiem plaży czy trawnika, siatką i kilkoma znajomymi zapewni nam świetną rozrywkę na ciepłe wieczory i letnie popołudnia. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego internetowego sklepu sportowego – SportBazar.pl.

Kryteria wyboru piłki siatkarskiej plażowej

Jeśli chcemy kupić piłkę do siatkówki plażowej, która będzie nam służyć przez długi czas, musimy odpowiednio ją dobrać. Weźmy pod uwagę to, jak często i gdzie gramy – dzięki temu będzie nam łatwiej wybrać pewny i godny zaufania sprzęt. Zalety, które będą korzystne dla każdej osoby uprawiającej siatkówkę plażową i które musi posiadać każda piłka siatkarska plażowa to z pewnością wysokiej jakości materiał wykorzystany do zrobienia osłony, zapewniający piłce wytrzymałość na ścieranie i precyzję uderzeń. Budowę wybranej piłki warto sprawdzić przed zakupem – tworzywa, z których została wykonana to wyznacznik jej trwałości oraz komfortu gry. Zbyt twarde lub "plastikowe" piłki sprawią, że każde uderzenie będziemy boleśnie odczuwać, nie będziemy także w stanie nadać piłce kierunku, który sobie zaplanujemy.

Ważne jest również to, jak blisko wody zamierzamy grać. Kiedy odległość prawdopodobnie nie będzie duża, warto postawić na piłkę odporną na wodę, niewchłaniającą cieczy i najlepiej zrobioną ze skóry syntetycznej – gra nasiąkniętą piłką siatkarską plażową ze skóry naturalnej jest dość uciążliwa. Dobór zgodnie z częstotliwością gry to oczywiście podstawa – kiedy mecz plażówki zdarza nam się okazjonalnie, wystarczy nam miękka, odporna na ścieranie piłka. Dla regularnych i zaawansowanych w tym sporcie graczy na pewno będą liczyć się modele o stabilnej trajektorii lotu, również trwałe i odporne na ścieranie – dobrym wyborem są również piłki szyte ręcznie.

Którą piłkę do siatkówki plażowej kupić

W naszym sklepie internetowym trafisz na wiele dostępnych modeli piłek do plażówki w wielu dostępnych kolorach i rozmiarach. Produkty przeznaczone dla dzieci są mniejsze, bardziej kolorowe oraz lekkie i miękkie, by najmłodsi zaznajomi się z grą. Do gry na piasku lepsza będzie piłka, która posiada pęcherz wykonany z lateksu. Piłki tego typu słabiej utrzymują ciśnienie, wymagając częstszego uzupełniania powietrza, jednak w porównaniu do ciężkich piłek z pęcherzem z butylu są znacznie wygodniejsze do gry na plaży. Unikajmy za to wspomnianych już piłek do siatkówki plażowej z osłoną wykonaną ze skóry naturalnej – bardzo łatwo nasiąka ona wodą, co na plaży nie jest zbyt korzystne. Piłka do gry na piachu powinna być stworzona z co najmniej 10, a maksymalnie z 18 paneli zgrzanych, zszytych lub sklejonych, a ta, która przeznaczona jest na międzynarodowe rozgrywki, powinna przejść szereg testów. Bez obaw – piłki siatkarskie plażowe zakupione na Sportbazar.pl na pewno będą odpowiednie – do nas należy jedynie dostosowanie modelu do indywidualnych potrzeb.

Powered by Comarch e-Sklep ®