0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 52
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Piłki do siatkówki halowej

Siatkówka to fantastyczna dyscyplina sportu. Ta drużynowa gra może się odbywać na otwartym terenie albo na hali, a w przypadku grania na hali stosuje się piłki do siatkówki halowej. Takie piłki cechują się innymi parametrami niż piłki wykorzystywane do gry na otwartym terenie.

Piłki siatkowe – duży wybór modeli

Piłki siatkowe powinny być kuliste i muszą być wykonane ze zszytych ze sobą kawałków skóry albo innego materiału. Piłka do siatkówki powinna się też cechować konkretnymi wymiarami. Jej obwód nie może być mniejszy niż 65 cm i większy niż 67 cm. Jeśli chodzi o wagę, grać można tylko piłkami ważącymi od 260 do 280 g. Szczególne wymagania dotyczą też ciśnienia powietrza w piłce. Wedle przepisów musi wynosić ono 0,30-0,325 kG/cm². Piłka do siatkówki może być jednokolorowa lub wielokolorowa – w tym przypadku nie ma jakichś szczególnych wymagań. Ważne tylko, by miała w środku dętkę z gumy albo z innego materiału.

W zależności od rozgrywek piłki siatkowe muszą spełniać konkretne normy. Ciekawostką jest, że w czasie każdego meczu w piłkę siatkową zawodnicy używają trzech różnych piłek siatkowych, przy czym wszystkie muszą się cechować dokładnie takimi samymi parametrami. Nie można rozpoczynać meczu piłką o obwodzie 65 cm, później kontynuować go w drugim secie piłką o obwodzie 66 cm, a kończyć modelem o obwodzie 67 cm. To samo dotyczy wagi – wszystkie 3 piłki muszą ważyć dokładnie tyle samo.

W sklepie sportbazar.pl znajdziesz duży wybór piłek do siatkówki firm Mikasa i Molten. Wszystkie piłki są produktami oryginalnymi i pierwszego gatunku, co gwarantuje Ci ich wyjątkową trwałość i wygodę gry. Dobre piłki do siatkówki halowej mają niebagatelny wpływ na rozwój sytuacji na boiskach. Piłka, która nie spełniałaby wymogów meczowych, utrudniałaby jednocześnie grę. Tymczasem odpowiednio skonstruowana i właściwie napompowana piłka daje się odpowiednio podbijać i pozwala na wykonywanie szybkich serwów.

Piłki siatkarskie halowe

Siatkówka dostarcza wrażeń kibicom na całym świecie. Ten drużynowy sport zapoczątkowano dokładnie 9 lutego 1895 roku w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu zasady gry znacznie się zmieniły, a piłki siatkarskie halowe są nieustannie unowocześniane. Celem konstruktorów jest zaprojektowanie piłek, które będą pozwalały na wykonywanie różnych ewolucji, a tym samym przyczynią się do uatrakcyjnienia rozgrywek. Jeśli podchodzisz do gry w „siatkę” profesjonalnie, musisz zadbać o to, by korzystać z dobrej piłki. Przypadkowe modele kupione w bardzo niskich cenach cechują się bardzo słabą jakością. Takie piłki szybko się niszczą, a poza tym utrudniają grę. Piłki siatkarskie halowe wyprodukowane przez specjalistów od tworzenia sprzętu sportowego to zdecydowanie lepsze modele. Kupując sprawdzoną piłkę dla siebie lub swojej drużyny, tak naprawdę oszczędzasz, bo taka piłka posłuży przez znacznie dłuższy czas, nawet intensywnie użytkowana. Ślady zniszczeń również pojawią się na niej zdecydowanie później niż na zwyczajnej piłce.

Powered by Comarch e-Sklep ®