0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Przeznaczenie piłki:

Sortuj według
Strona 1 z 5 1 2 3
Strona 1 z 5 1 2 3

Piłki do piłki nożnej – stałe udoskonalenia, nowoczesne rozwiązania

Czasy, w których grywano w piłkę nożną pierwszą lepszą piłką bezpowrotnie minęły. Obecnie wybór jest ogromny, a i możliwości znacznie poszły do przodu. Piłki do nogi dostępne na rynku są wielokrotnie udoskanalane i pełne innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu gra jest łatwiejsza, przyjemniejsza i wygodniejsza. Jak wybrać idealną piłkę nożną Wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe.

Co jest ważne w piłce nożnej

Wiele piłek obecnych w sklepach nie nadaje się do wielokrotnego użytku – są stworzone z niezbyt trwałych materiałów, które pod wpływem mocnego uderzenia, warunków atmosferycznych i innych czynników bardzo szybko się niszczą. Producenci sprzętu sportowego stale poszukują więc rozwiązań, które jak najdłużej będą służyć fanom nie tylko amatorskich, ale także profesjonalnych rozgrywek. Oprócz wytrzymałości musi ona również zapewnić przyjemną i komfortową grę – "nieposłuszna" piłka do nogi nie jest dobrym pomysłem. Podczas zakupu pierwszym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć to to, jakiej piłki nożnej poszukujemy – czy do gry na murawie, czy do rozgrywek na hali czy może do gry na piasku. Do każdej nawierzchni dopasowana jest odpowiednia piłka, dlatego ma to ogromne znaczenie w wyborze. Pamiętać należy również o jej rozmiarze – 5 to standardowa wielkość piłki nożnej do rozgrywek seniorów, juniorów i kobiet, natomiast rozmiar 4 przeznaczony jest dla młodszych graczy.

Jak zbudowana jest piłka do nogi

Wiemy już, że wytrzymałość to podstawa, podobnie ważny jest odpowiedni rozmiar. Jak jedna jest zbudowana piłka do piłki nożnej Składa się ona z trzech warstw – osłony, poszycia zwanego też podszewką oraz pęcherza. Osłona, czyli najbardziej zewnętrzna powierzchnia piłki nożnej jest zazwyczaj w nowoczesnych piłkach stworzona z syntetycznej skóry - pierwszeństwo mają PCV i poliuretan, które dają piłce odporność i wytrzymałość nawet podczas gry na betonie czy asfalcie. Pozwala to także na grę w deszczu – piłka do nogi z tworzyw sztucznych nie nasiąka wodą i nie staje się cięższa. Osłona może być szyta, klejona lub zgrzewana, zazwyczaj z określonej liczby łat czy paneli – zależnie od modelu. Klejenie jest najmniej trwałe, szycie sprawia, że piłka nożna przetrwa dłużej, jednak to zgrzewanie termiczne jest stosowane podczas produkcji piłek do piłki nożnej używanych na turniejach. Sprawia to, że piłka jest niemal idealnie gładka. Poszycie to kolejna wartwa, która w piłkach lepszej jakości składa się z kilku warstw, a nawet niekiedy z amortyzującej pianki, która amortyzuje pęcherz – to częste rozwiązanie w piłkach do futsalu. Co do pęcherza właśnie, jego nazwa pochodzi od zwięrzęcych pęcherzy, których dawniej używano do gry. Obecnie jest to lateksowy lub butylowy balon – ten drugi sprawdza się znacznie lepiej, dlatego warto wybrać piłkę z takim rozwiązaniem.

Jaka piłka nożna na jakiej nawierzchni

Jeśli chodzi o grę na hali, tutaj niezbędna jest piłka do piłki nożnej w rozmiarze 63 do 64 centrymetrów. Ma ona znacznie mniejsze odbicie niż ta klasyczna, co jest niezbędne podczas gry. Natomiast beach soccer wymaga piłki, którą można grać bosymi stopami. Nie może być ona zbyt twarda, ponieważ generowałaby częste kontuzje – dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego modelu. Z szerokiej gamy piłek do nogi proponowanych przez producentów sprzętu sportowego na pewno każdy fan futbolu wybierze coś dla siebie. Kolory, rozmiary, materiały – któraś z opcji spełni oczekiwania najbardziej wymagających, tym bardziej dzięki wielu nowoczesnym rozwiązaniom.

Piłki nożne - adidas, Nike, Puma, Select, Molten

Powered by Comarch e-Sklep ®