0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 110
Sortuj według
Strona 1 z 4 1 2 3
Strona 1 z 4 1 2 3

Sprzęt do piłki ręcznej – wszystko w jednym miejscu

Piłka ręczna, szczypiorniak, handball – nazwy są różne, ale w każdym przypadku chodzi o jedną i tę samą dyscyplinę sportu, a dyscyplina jest szczególna, bo łączy współzawodnictwo z indywidualnym rozwojem. Solidny sprzęt do piłki ręcznej, taki jak piłki i siatki to oczywiście nie jest gwarancja sukcesu na boisku, ale z pewnością gwarancja większego komfortu gry.

Sprzęt do handballa – jak wybrać odpowiedni

Przede wszystkim trzeba wyróżnić dwa podstawowe akcesoria do piłki ręcznej, czyli siatki, które wiesza się w bramkach oraz piłki. Jedne i drugie są produkowane w wielu różnych rodzajach, a wybrany rodzaj wpływa niewątpliwie na sposób gry – im lepszy masz sprzęt do handballa, tym lepiej Ci się gra.
  • Piłki do ręcznej – powinny mieć odpowiednie cechy, tj. właściwą budowę oraz wagę i rozmiary. Piłka do ręcznej składa się z gumowej dętki, którą pokrywa się kawałkami skóry albo sztucznego tworzywa, ale wierzchnia warstwa nie może być śliska – musi pozwalać na pewny chwyt. Mężczyźni mogą grać piłkami o obwodzie 58-60 cm i wadze do 475 g, natomiast w rozgrywkach kobiecych zastosowanie mają piłki o obwodzie 54-56 cm i wadze do 400 g.
  • Siatki do ręcznej – z uwagi na siłę, z jaką piłka jest rzucana do bramki, siatka musi być solidna. Dlatego właśnie siatki produkuje się z polietylenu, czyli sztucznego materiału o wysokim poziomie wytrzymałości bez względu na warunki użytkowania. Takie siatki można zakładać w bramkach zarówno na halach, jak i na zewnątrz i nie ma obawy, że zniszczą się pod wpływem wilgoci czy promieniowania ultrafioletowego. Oczywiście ważne są także wymiary siatki, bo przyjmuje się tutaj standard trzech metrów szerokości oraz dwóch metrów wysokości. Taki rozmiar pozwala na łatwe dopasowanie siatki do bramki o niemal każdych wymiarach. Różnica może występować natomiast w przypadku konstrukcji siatki, dlatego że do wyboru są węzłowe (mniej trwałe) i bezwęzłowe (trwalsze i gładsze).
W sklepie SportBazar.pl czekają na Ciebie świetnej jakości piłki do ręcznej – modele marek takich jak adidas, Molten, Select i Meteor. Znajdziesz u nas piłki w dwóch kategoriach wagowych i wielkościowych – dla kobiet i dla mężczyzn oraz wykonane z różnych materiałów (niektóre w zestawach z igłami) i mocne kleje do piłek.

Ciekawostki na temat piłki ręcznej

Mało kto wie, że popularne w Polsce określenie „szczypiorniak” wywodzi się od nazwy miejscowości, w której po raz pierwszy grano w piłkę ręczną. Pierwszy mecz w ręczną rozegrano w naszym kraju w 1917 roku w miejscowości Szczypiorno, która jest dzisiaj jedną z dzielnic Kalisza. W meczu tym grali oficerowie Legionów Polskich.

W wielu dyscyplinach sportu stosuje się liczne akcesoria, które mają za zadanie wspomóc zawodnika podczas gry i ochronić go przed urazami, ale w piłce ręcznej (jak również w pokrewnych sportach), jest nieco inaczej. Tak naprawdę jedyny sprzęt do piłki ręcznej, jaki powinien się pojawić na boisku, to piłka. Zawodnicy nie mogą stosować żadnych twardych ochraniaczy i kasków (jak ma to miejsce na przykład w baseballu).

Powered by Comarch e-Sklep ®