0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 4
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Pasy kulturystyczne – zabezpieczenie przed kontuzją

Ćwiczenia z użyciem dużych ciężarów niosą za sobą możliwość doznania kontuzji. Kulturyści intensywnie trenujący z dużymi ciężarami są najbardziej narażeni na kontuzje, a najczęstsze z nich to urazy kręgosłupa, naderwania mięśni brzucha czy wystąpienie przepukliny. Pasy kulturystyczne zmniejszą do minimum możliwość wystąpienia tych przykrych kontuzji, wykluczających z treningów na długie tygodnie.

Pasy kulturystyczne – zalety używania

Główną przyczyną urazów i kontuzji, ćwicząc z dużymi ciężarami, nie jest upuszczenie ciężaru na stopę czy przygniecenie obciążoną sztangą, lecz przeciążenia i nadwyrężenia. Pasy na siłownię to specjalne akcesoria, które mają na celu ustabilizowanie odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz podtrzymanie mięśni brzucha podczas treningu z dużym obciążeniem. Pasy kulturystyczne zapobiegają również przepuklinom i innym bolesnym urazom związanym z przeciążeniem mięśni w okolicach lędźwi i brzucha.

Pasy kulturystyczne – jaki wybrać

Dobre pasy na siłownię wykonane są z wytrzymałego, odpornego na przecieranie materiału. Pasy kulturystyczne dostępne na rynku produkuje się ze skóry naturalnej lub bardzo wytrzymałych tworzyw sztucznych. Pasy kulturystyczne są tak skonstruowane by, jak najlepiej dopasowywać się do budowy ciała i skutecznie zabezpieczać kręgosłup i mięśnie brzucha ćwiczącego. Istotna jest także możliwość regulacji obwodu, gdyż pas będzie skuteczny, gdy zapewni się odpowiednie napięcie na ciele umożliwiające swobodne oddychanie. Najczęściej pasy na siłownię są regulowane klasyczną klamrą.

Pasy kulturystyczne – nie tylko na siłowni

Pasy kulturystyczne często używane są przez pracowników fizycznych, którzy pracują na magazynach czy sortowniach, gdzie przenoszenie ciężkich paczek i kartonów jest codziennością.

Powered by Comarch e-Sklep ®