0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 54
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Pachołek – akcesorium przydatne na treningu

Wyznacza tor biegu, stanowi zaporę, ułatwia wykonanie slalomu i określa strategiczne punkty. Pachołek – jedno z bardzo popularnych akcesoriów treningowych jest obecny niemal na każdy boisku i na każdej sali fitness. Ten prosty element sygnalizuje konkretne stanowiska, pozwala ćwiczyć zwinność oraz szybkość wyhamowania, a w dodatku ma małe gabaryty i można go łatwo przechowywać.

Pachołki treningowe

Wyróżniamy kilka rodzajów pachołków. Pachołki treningowe mają zwykle stożkowaty kształt i przybierają intensywne barwy. Wyróżniamy pełne pachołki oraz wersje z otworami służące do przeciągania linek albo taśm. Pachołek może też przybierać formę boiskowej chorągiewki albo zaokrąglonej piramidki ze ściętym czubkiem – talerzyka treningowego. Niewątpliwą zaletą pachołków jest niska cena – jedna sztuka kosztuje zaledwie kilka/kilkanaście złotych. Drugą bardzo ważną cechą jest mała waga oraz możliwość układania pachołków jeden na drugim i tym samym ograniczenia miejsca potrzebnego na ich składowanie.

Bardzo ważną cechą dobrych pachołków jest ich odpowiednia twardość i wytrzymałość. Im mocniejsze jest tworzywo, z jakiego wykonano pachołki, tym będą one odporniejsze na zniszczenie. Cienkie pachołki wykonane z bardzo kruchego tworzywa szybko się łamią albo kruszą pod wpływem długotrwałego kontaktu z wilgocią i promieniowaniem słonecznym.

Jak ćwiczyć z wykorzystaniem pachołków

Pachołki treningowe spotykamy na boiskach, na halach sportowych, w klubach fitness i na siłowniach plenerowych. Pachołki mogą wyznaczać pole gry, odgradzać poszczególne pola i zwiększać trudność gier oraz zabaw, a także służyć do indywidualnego treningu. Można z nich korzystać nawet we własnym ogrodzie, podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu, np. kozłując piłkę wokół pachołków albo wykonując slalom z piłką.

W ofercie sklepu SportBazar.pl znajdziesz pachołki różnych producentów – No10, Ronnay, Meteor, SMJ, Select i Spokey w różnych rozmiarach i kolorach. Część tych pachołków przeznaczona jest typowo do gry w piłkę nożną, inne natomiast do sportów fitness oraz dyscyplin grupowych. Wszystkie pachołki są dostępne do ręki i w bardzo korzystnych cenach. Można je kupić na sztuki lub w zestawach.

Pachołki będą z pewnością niezastąpione podczas nauki gry w piłkę, kiedy to piłkarscy adepci trenują zwinne poruszanie się po boisku, uniki, ataki na piłkę oraz precyzyjne toczenie piłki. Takie umiejętności wynikają przede wszystkim z praktyki, a wiadomo, że im praktyka trudniejsza, tym umiejętności są później lepsze. Trening z pachołkami jest nieodłącznym element przyswajania piłkarskiej sztuki.

Pachołki można też wykorzystać do ogólnego treningu kondycyjnego. Wtedy, kiedy chcesz trenować precyzję ruchów, a nie siłę mięśni. Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem pachołków są szczególnie popularne na lekcjach wychowania fizycznego. Niskie pachołki można wykorzystać np. do berka w kole, wyznaczając nimi pole gry oraz do innych zabaw wymagających od uczestników szybkości i zwinności.

Powered by Comarch e-Sklep ®