0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Producent:

Liczba produktów: 63
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Okulary pływackie - wygodny trening

Komfort podczas pływania w basenie jest niezwykle ważny, a osiągnąć go można dzięki dobrze dobranym akcesoriom. Istotne dla jakości treningu w wodzie jest zadbanie o wzrok, w czym mogą nam pomóc okulary do pływania. Ich dopasowanie jest bardzo ważne - nie powinny spadać z głowy, jednocześnie zbyt nie uciskając i nie przepuszczając wody. Ich dobór to więc kwestia wysoce indywidualna - możemy wybrać okulary pływackie z miękką obwódką lub te usztywniane i głęboko osadzone. Jak postawić na idealny model

Komfortowe, ale nie uciskające - idealne okulary do pływania

Uprawianie sportu przede wszystkim powinno być przyjemnością - pływanie będzie dla nas wygodne tylko wtedy, kiedy okulary pływackie zapewnią nam wyraźne widzenie, nie przepuszczając wody, ale jednocześnie zbytnio nie uciskając. Oprócz kwestii indywidualnego dopasowania warto więc postawić na materiały, które umożliwią nam komfortowy trening. Ani najtańsze, ani najdroższe modele nie muszą okazać się godne uwagi - te o niskiej cenie zazwyczaj jednocześnie niskiej jakości, a drogie okulary do pływania niekoniecznie będą pasować do naszej twarzy.

Zakup okularów pływackich nie jest łatwy - bez względu na to, gdzie chcemy kupić nasze okulary - czy w sklepie internetowym czy stacjonarnym, nie mamy możliwości przymierzenia wybranego modelu czy przetestowania go w wodzie. Jest jednak kilka metod, dzięki którym można dokonać możliwie najlepszego wyboru okularów do pływania.

Jak wybrać odpowiednie okulary pływackie

Dobrym sposobem na to, by okulary nie spadały nam z głowy jest ich regulacja. Większość modeli ją posiada, dlatego taki wybór jest jak najbardziej wart uwagi, ponieważ można dopasować je do głowy precyzyjnie. Wybór odpowiednich okularów pływackich warto uzależnić także od naszego wieku - dla maluchów przeznaczone są inne modele niż dla dorosłych - mniejsze i bardziej miękkie. Nie bez znaczenia jest także częstotliwość naszych treningów i ich intensywność - warto zainwestować w markowe, wysokiej jakości modele, jeśli zamierzamy pływać regularnie. Dla początkujących poleca się za to bardziej miękkie modele okularów pływackich, dzięki którym łatwiej będzie się do nich przyzwyczaić. Tak zwane szwedki, czyli modele twardsze, przeznaczone są dla doświadczonych pływaków.

Rodzaje okularów do pływania

Wyróżniamy kilka rodzajów okularów pływackich: wspomniane już okulary miękkie wyposażone są w specjalną miękką obwódkę, która nie wpija się w oczodół i świetnie sprawdza się u dzieci i początkujących. Okulary pływackie półprofesjonalne mają mniej miękkiej obwódki, dzięki czemu zapewniają pływakom szersze pole widzenia. Znacznie mocniej czuć je na twarzy niż okulary miękkie. Przy zakupie modeli miękkich wybierzmy raczej te wyposażone w silikon - wykończenia z gąbki często się odkształcają. Natomiast wspomniane wyżej okulary szwedki są modelem idealnym dla pływających regularnie - nie mają miękkich gumek i precyzyjnie przylegają do głowy, jednocześnie pozwalając objąć wzrokiem szerokie pole widzenia, co przydaje się na zawodach.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą okularów do pływania - na pewno znajdziesz dla siebie interesujące modele.

Powered by Comarch e-Sklep ®