0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Rozmiar butów:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 74 1 2 3
Strona 1 z 74 1 2 3

Wygodna odzież dla piłkarzy – niezbędna do gry

Piłka nożna to sport uprawniany na całym świecie, gromadzący rzesze fanów nie tylko przed telewizorami i na stadionach, ale także na boiskach – w rozgrywkach amatorskich i profesjonalnych. Dyscyplina ta wymaga specjalnej odzieży dla piłkarzy, która składa się z całkiem sporej liczby elementów. Z czego składa się kompletny strój piłkarza i dlaczego odzież piłkarska jest taka ważna

Odzież piłkarska – strój klubowy

Zestaw odzieży piłkarskiej, w którym gracze wychodzą na boisko ma na celu nie tylko sprawić, by gra była przyjemna i komfortowa, ale także wiele ułatwić. Każda drużyna ma swoje klubowe barwy – w tych barwach występuje przede wszystkim na boisku. Jednolity strój dla każdego członka drużyny to ułatwienie nie tylko dla kibiców, którzy ze sporych odległości nie zawsze mogą rozpoznać gracza, ale także dla piłkarza, który podczas pełnego emocji meczu niejednokrotnie widzi tylko kolory, a nie twarze. Strój w konkretnym kolorze znacznie ułatwia mu orientację na boisku pośród "swoich", gdy szykuje się do szybkiego podania czy strzału.

Z czego składa się strój piłkarza

Podstawowe elementy odzieży piłkarskiej to oczywiście koszulka i spodenki we wspomnianych już barwach klubowych. Powinny być wykonane z trwałych materiałów pozwalających skórze oddychać, zapewniających jednocześnie przewiewność i suchość. Najlepiej, kiedy koszulki i spodenki dodatkowo posiadają system odprowadzania potu, który czyni grę znacznie przyjemniejszą. Nie można jednak zapominać, że taki strój musi być również trwały – mocne materiały to podstawa na każdym meczu – to przecież odzież dla piłkarza chroni piłkarza przez niekorzystną pogodą.

Odzież piłkarska – jak uzupełnić swój strój sportowy

Sama koszulka i spodenki to oczywiście nie wszystko. Kiedy warunki atmosferyczne są niesprzyjające, a temperatura jest niska, ważnym elementem odzieży piłkarskiej jest bielizna termiczna, która chroni gracza przed niekorzystną aurą. Po kilku chwilach gry i biegania po boisku oczywiście robi się cieplej, ale rozgrzanie się i przepocenie sprzyja przeziębieniom. Idealnym remedium jest więc utrzymująca odpowiednią temperaturę bielizna termiczna. Kiedy pogoda jest wyjątkowo niekorzystna, mecze rozgrywa się w rękawiczkach – wyjątkiem jest bramkarz, który posiada je w swoim piłkarskim komplecie na każdym meczu. Muszą zapewnić mu pewny chwyt, a pot z dłoni musi być odprowadzany – w przeciwnym wypadku bramkarz nie okaże się zbyt efektywny na boisku.

Do elementów odzieży piłkarskiej zaliczyć także należy getry – oczywiście w barwach drużyny. Utrzymują one we właściwym miejscu ochraniacze na łydki, które również wchodzą w skład ekwipunku piłkarskiego. Getry mają duże znaczenie – nie mogą uciskać i uwierać stóp, które są najważniejszą częścią ciała podczas gry. W tym wypadku także ważne są innowacje – oddychający materiał, odprowadzające pot rozwiązania mają ogromne znaczenie dla jakości gry.

Na wygodę zawodników wpływa oczywiście także odpowiednia bielizna – każdy element, który sprawi, że piłkarz poczuje się niekomfortowo, może znacząco odbić się na wyniku meczu. Do odzieży sportowej dla piłkarzy zaliczyć można również komplety dresowe – spodnie i bluzy piłkarskie, w których ćwiczy się podczas treningów.

Powered by Comarch e-Sklep ®