Odzież narciarska
Liczba produktów: 424
Sortuj według
Odzież narciarska – zima pod kontrolą
Zima to zdecydowanie najtrudniejsza pora roku dla sportowców, bo niskie temperatury i silny wiatr w starciu z rozgrzanym ciałem nie wróżą nic dobrego. Nie jest więc dziwne, że najwyższej klasy odzież narciarska to najlepszy sprzymierzeniec sportowca – zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Nie jest z pewnością tak, że lepsze ubrania powinni wybierać tylko ci, którzy zajmują się sportem na co dzień. Niestety każdy marznie, bez względu na to, czy jest laikiem, czy zawodowcem, a odzież narciarska to często jedyna ochrona, jaką można wykorzystać.Ubrania na narty – jak ocenić ich jakość
Mianem odzieży na narty nazywamy nie tylko ubrania na narty wierzchnie takie jak kurtka narciarska czy spodnie narciarskie, ale też elementy takie jak bielizna termoaktywna, czapki zimowe czy rękawice narciarskie. Z reguły, mówiąc o ubraniach na narty mamy na myśli sportowe ubranai zimowe, ale należy pamiętać, że nie jest to to samo, co techniczna odzież narciarska i z pewnością nie gwarantuje takiego komfortu podczas uprawiania sportu.
W ocenie jakości odzieży narciarskiej należy wziąć pod uwagę kilka elementów.- Kurtki narciarskie powinny mieć miłą dla ciała, ciepłą warstwę wewnętrzną, cieple wypełnienie (może być zarówno naturalne, jak i syntetyczne) oraz odporną na uszkodzenia mechaniczne, dbającą o regulację temperatury i chroniącą przed wiatrem warstwę zewnętrzną. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, bo nawet wybór najlepszej jakości materiału i najbardziej zaawansowanych technologii, nie zrekompensują nam braku wysokiego kołnierza, który chroni szyję oraz kark czy braku pasa śniegowego bądź kieszonek wewnętrznych i kieszeni na skipass. Kurtki na narty powinny mieć także szeroki i mocny zamek, listwę pokrywającą wspomniany zamek błyskawiczny oraz wszyte specjalne ściągacze na rękawach u dołu, które ochronią przed podmuchami wiatru.
- Rękawice powinny być uszyte z grubego materiału z wewnętrzną wyściółką z wełny albo polara i z dłuższymi mankietami, które można wsunąć pod kurtkę. Nawet ciepło wyglądające rękawiczki, które kończą się na nadgarstku, na nic się zdarzą, bo zimno będzie owiewać nadgarstki i dostawać się pod kurtkę. Grozi to nie tylko wychłodzeniem organizmu, ale też problemami ze stawami promieniowo-nadgarstkowymi.
- Czapki zimowe – ostatnio modne są czapki z bardzo grubym i luźnym splotem, ale jeśli spojrzeć na zdolności grzewcze takich czapek, to są one bardzo znikome. Idealny splot czapki powinien być ciasny a długość wybranego modelu na tyle dopasowana do wielkości głowy, żeby zakryć w całości uszy.