0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 13
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Ochraniacze na rolki - bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu jest determinowane nie tylko umiejętnościami przewidywania konsekwencji poszczególnych zachowań, ale też posiadanym sprzętem. Niektóre formy aktywności wymagają stosowania specjalnych ochraniaczy. Ochraniacze na rolki, łyżworolki czy na rower są kupowane coraz częściej i jest ku temu jeden ważny powód.

Ochraniacze na rolki - jakie powinny być

Jazda na rolkach jest bardzo dynamiczna i często też niebezpieczna. Szczególnie na początkowym etapie, kiedy nie potrafisz jeszcze dobrze zapanować nad swoim ciałem i kiedy każda, nawet najmniejsza przeszkoda powoduje zachwianie równowagi. Podczas nauki jazdy na rolkach warto stosować ochraniacze na rolki. Takie ochraniacze występują w wersjach na kolana, na łokcie i na nadgarstki. Ochraniacze mają różną konstrukcję, w zależności od przeznaczenia, modelu i producenta. Wyróżniamy ochraniacze na rolki dziecięce i dla dorosłych. Jedne ochraniacze są wykonane z miękkich tworzyw chroniących tylko przed otarciami skóry i stłuczeniami. Inne, wytrzymalsze modele mają za zadanie chronić nie tylko przed przerwaniem ciągłości naskórka i stłuczeniami, ale też przed poważnymi uszkodzeniami stawów. Takie ochraniacze na rolki umieszcza się twardymi stronami na łokciach i kolorach, a później zapina na rzepy, naciągając do odpowiedniej długości. Dzięki zastosowaniu ochraniaczy możesz się zdecydować na bardziej śmiałe ewolucje bez obawy o kontuzję, która będzie nie tylko bolesna, ale czasami też długotrwała.

Ochraniacze na łyżworolki – który model wybrać

Wybór ochraniaczy jest bardzo duży. Ochraniacze na łyżworolki produkują między innymi firmy Spokey, SMJ, MICO i Roces. W ofertach tych firm znajdziesz ochraniacze w rozmiarach od Junior S do do XL, czyli począwszy od bardzo małych dziecięcych rozmiarów, kończąc na dużym dorosłym rozmiarze. Dostępne są zarówno wielokolorowe ochraniacze dla małych dzieci, jak i klasyczne, czarne lub czarno-czerwone ochraniacze dla dorosłych. Zastosowanie ochraniaczy polecamy oczywiście nie tylko dzieciom, ale również osobom dorosłym, które nie chcą się zrazić podczas pierwszych nieudanych prób jazdy na łyżwach czy deskorolce. Ochraniacze na łyżworolki są nie tylko skutecznym sposobem na zabezpieczenie, ale również elementem skatingowego stroju – niemalże znakiem rozpoznawczym osób jeżdżących na rolkach czy na desce.

Ochraniacze w sklepie sportowym sportbazar.pl

W sklepie sportbazar.pl bardzo dokładnie weryfikujemy wszystkie ochraniacze jeszcze zanim trafią do naszej oferty. Naszym priorytetem jest wybór wyłącznie tych rozwiązań, które będą realnie poprawiały poziom bezpieczeństwa, a dodatkowo też gwarantowały Ci designerski wygląd. Nasze ochraniacze są wykonane z solidnych materiałów i zaprojektowane w taki sposób, by dopasowywać się do anatomicznych kształtów ciała i świetnie przylegać, chroniąc przed wszelkimi urazami. Ochraniacze są dostępne nie tylko w parach (np. na łokcie lub kolana), ale też w całych zestawach. Można je dobrać do koloru rolek lub kasku albo wybrać zestaw w kontrastującej kolorystyce.

Powered by Comarch e-Sklep ®