Ochraniacze siatkarskie
Ochraniacze siatkarskie niezbędne do gry
W każdym sporcie trzeba dbać o swoje bezpieczeństwo i na ile to możliwe starać się uchronić się przed kontuzjami. Tym bardziej, kiedy uprawiany przez nas sport jest kontuzjogenny lub istnieje w nim ryzyko częstych upadków – ochraniacze czy innego rodzaju zabezpieczenia są niezbędne. Praktycznie dla każdej dyscypliny sportu stworzono specjalnie dopasowane akcesoria, mające na celu troskę o nasze zdrowie. Siatkówka nie należy do wyjątków – ochraniacze siatkarskie to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego gracza – zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Jakie muszą być ochraniacze do siatkówki, by spełniały swoje zadanie
Wygoda i bezpieczeństwo najważniejsze w ochraniaczach siatkarskich
Priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo – jednak żeby o nie zadbać, ochraniacze do siatkówki muszą być stworzone z materiałów, które będą jednocześnie trwałe i wygodne, co nie zawsze jest łatwe do osiągnięcia. Możliwości jest całkiem sporo – producenci ochraniaczy siatkarskich dbają o to, by wprowadzać do swoich produktów innowacje i dbać o kolana swoich klientów. Jako zabezpieczenie najczęściej stosowana jest gruba warstwa pianki, chociaż coraz częściej w tej roli pojawia się również nowoczesny żel, który jest równie skuteczny – niezależnie od metody, ważna jest amortyzacja stawu kolanowego i jego ochrona podczas upadku.
By ochraniacze siatkarskie były skuteczne, muszą być także wygodne – duże znaczenie ma tutaj zastosowany do produkcji materiał. Dobrym wyborem będzie tkanina, która oprócz ochrony zapewni skórze możliwość oddychania – odprowadzanie potu w czasie gry ma spore znaczenie dla komfortu siatkarza. Wiele modeli ochraniaczy do siatkówki stworzonych jest z materiałów eliminujących bakterie – pomaga to wykluczyć rozwój gronkowców czy nieprzyjemny zapach. Tak zaawansowane modele na pewno będą dobrym wyborem dla siatkarzy – profesjonalistów, ale i amatorów - trenujących regularnie.
Jak wybrać ochraniacze do siatkówki
Wybór dobrego rozmiaru to najważniejsza kwestia - aby skutecznie chronić przed urazami, ochraniacze siatkarskie muszą przylegać do nogi. Kiedy się zsuwają, model nie jest dla nas dobrą propozycją, ponieważ nie spełniają one wtedy swojej podstawowej roli. Za ciasne ochraniacze także nie są wskazane, ponieważ nawet utrzymując się na swoim miejscu powodują ucisk, który przeszkadza w komfortowej grze, co odbija się na jej rezultacie.
Po zakupie ochraniaczy do siatkówki warto je więc przymierzyć i odrobinę się w nich poruszać – pozwoli to ocenić, czy rozmiar został dobrany właściwie. Ważne jest także wygodne zakładanie i zdejmowanie nakolanników – na boisku, kiedy liczy się czas, to istotna kwestia. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnego modelu dobrym wyznacznikiem jest zdecydowanie częstotliwość gry – kiedy regularnie trenujemy grę w siatkówkę, na pewno zdecydujemy się na bardziej zaawansowany model, niż kiedy tylko sporadycznie gramy ze znajomymi. Ochraniacze siatkarskie dla doświadczonych graczy są droższe, lepiej dopasowane i bardziej komfortowe – kiedy gramy od czasu do czasu nie jest nam potrzebny aż tak zaawansowany sprzęt. Zapraszamy do zakupu ochraniaczy do siatkówki oraz innych artykułów siatkarskich z naszego sklepu.