✂✂✂ 20% rabatu z kodem: HUNTER i dostawa za free od 199zł Black Week kończy się za  dni  godzin  minut  sekund
Black Week ⚡ 20% rabatu z kodem: HUNTER
dostawa za free od 199zł | Czas:  d  g  m  s
0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 10
Sortuj według

BLACK WEEK
kod:HUNTER
🖤 -20%
kod:HUNTER
🖤-20%

Nakolanniki NO10 Club niebieskie 56106

BLACK WEEK
kod:HUNTER
🖤 -20%
kod:HUNTER
🖤-20%

Nakolanniki siatkarskie Asics Gel Kneepad granatowe 146815 8052

BLACK WEEK
kod:HUNTER
🖤 -20%
kod:HUNTER
🖤-20%

Nakolanniki siatkarskie Asics Basic Kneepad czarne 146814 0904

BLACK WEEK
kod:HUNTER
🖤 -20%
kod:HUNTER
🖤-20%

Nakolanniki siatkarskie Asics Basic Kneepad białe 146814 0001

BLACK WEEK
kod:HUNTER
🖤 -20%
kod:HUNTER
🖤-20%

Nakolanniki siatkarskie Asics Gel Kneepad białe 146815 0001

BLACK WEEK
kod:HUNTER
🖤 -20%
kod:HUNTER
🖤-20%

Nakolanniki siatkarskie Asics Gel Kneepad czarne 146815 0904

BLACK WEEK
kod:HUNTER
🖤 -20%
kod:HUNTER
🖤-20%

Nakolanniki NO10 Samba black 56104

BLACK WEEK
kod:HUNTER
🖤 -20%
kod:HUNTER
🖤-20%

Nakolanniki NO10 Club Black 56106

BLACK WEEK
kod:HUNTER
🖤 -20%
kod:HUNTER
🖤-20%

Nakolanniki siatkarskie Asics Performance Kneepad białe 672540 0001

BLACK WEEK
kod:HUNTER
🖤 -20%
kod:HUNTER
🖤-20%

Nakolanniki siatkarskie Asics Performance Kneepad czarne 672540 0900

Strona 1 z 1 1

Ochraniacze siatkarskie niezbędne do gry

W każdym sporcie trzeba dbać o swoje bezpieczeństwo i na ile to możliwe starać się uchronić się przed kontuzjami. Tym bardziej, kiedy uprawiany przez nas sport jest kontuzjogenny lub istnieje w nim ryzyko częstych upadków – ochraniacze czy innego rodzaju zabezpieczenia są niezbędne. Praktycznie dla każdej dyscypliny sportu stworzono specjalnie dopasowane akcesoria, mające na celu troskę o nasze zdrowie. Siatkówka nie należy do wyjątków – ochraniacze siatkarskie to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego gracza – zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Jakie muszą być ochraniacze do siatkówki, by spełniały swoje zadanie

Wygoda i bezpieczeństwo najważniejsze w ochraniaczach siatkarskich

Priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo – jednak żeby o nie zadbać, ochraniacze do siatkówki muszą być stworzone z materiałów, które będą jednocześnie trwałe i wygodne, co nie zawsze jest łatwe do osiągnięcia. Możliwości jest całkiem sporo – producenci ochraniaczy siatkarskich dbają o to, by wprowadzać do swoich produktów innowacje i dbać o kolana swoich klientów. Jako zabezpieczenie najczęściej stosowana jest gruba warstwa pianki, chociaż coraz częściej w tej roli pojawia się również nowoczesny żel, który jest równie skuteczny – niezależnie od metody, ważna jest amortyzacja stawu kolanowego i jego ochrona podczas upadku.

By ochraniacze siatkarskie były skuteczne, muszą być także wygodne – duże znaczenie ma tutaj zastosowany do produkcji materiał. Dobrym wyborem będzie tkanina, która oprócz ochrony zapewni skórze możliwość oddychania – odprowadzanie potu w czasie gry ma spore znaczenie dla komfortu siatkarza. Wiele modeli ochraniaczy do siatkówki stworzonych jest z materiałów eliminujących bakterie – pomaga to wykluczyć rozwój gronkowców czy nieprzyjemny zapach. Tak zaawansowane modele na pewno będą dobrym wyborem dla siatkarzy – profesjonalistów, ale i amatorów - trenujących regularnie.

Jak wybrać ochraniacze do siatkówki

Wybór dobrego rozmiaru to najważniejsza kwestia - aby skutecznie chronić przed urazami, ochraniacze siatkarskie muszą przylegać do nogi. Kiedy się zsuwają, model nie jest dla nas dobrą propozycją, ponieważ nie spełniają one wtedy swojej podstawowej roli. Za ciasne ochraniacze także nie są wskazane, ponieważ nawet utrzymując się na swoim miejscu powodują ucisk, który przeszkadza w komfortowej grze, co odbija się na jej rezultacie.

Po zakupie ochraniaczy do siatkówki warto je więc przymierzyć i odrobinę się w nich poruszać – pozwoli to ocenić, czy rozmiar został dobrany właściwie. Ważne jest także wygodne zakładanie i zdejmowanie nakolanników – na boisku, kiedy liczy się czas, to istotna kwestia. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnego modelu dobrym wyznacznikiem jest zdecydowanie częstotliwość gry – kiedy regularnie trenujemy grę w siatkówkę, na pewno zdecydujemy się na bardziej zaawansowany model, niż kiedy tylko sporadycznie gramy ze znajomymi. Ochraniacze siatkarskie dla doświadczonych graczy są droższe, lepiej dopasowane i bardziej komfortowe – kiedy gramy od czasu do czasu nie jest nam potrzebny aż tak zaawansowany sprzęt. Zapraszamy do zakupu ochraniaczy do siatkówki oraz innych artykułów siatkarskich z naszego sklepu.

Powered by Comarch e-Sklep ®