0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Bezpieczna gra – ochraniacze piłkarskie

W każdym sporcie zawsze na pierwszym miejscu należy stawiać bezpieczeństwo – bez względu na to, czy jest on uważany za kontuzjogenny czy nie. Od zarania dba się o to, by ochraniać narażone na urazy obszary – w piłce nożnej niewątpliwie są to piszczele, które podczas meczu powinny być okryte za ochraniaczami piłkarskimi. To sport, w którym o kontuzję nie trudno – walka o piłkę może obfitować w przypadkowe lub celowe ataki na piłkarza – bez ochraniaczy każde uderzenie może powodować naprawdę poważny uraz. Ukryte pod getrami sprawiają, że gra toczy się w znacznie bezpieczniejszych warunkach, a dobrze dobrane są praktycznie niewyczuwalne, dzięki czemu nie ma to wpływu na komfort gry. Również w tych akcesoriach stale wprowadzane są innowacje – stosowane materiały zapewniają maksymalną ochronę przy minimalnym odczuwaniu ochraniacza na nodze. Dla własnego bezpieczęństwa warto się w nie wyposażyć nawet, jeśli gramy tylko rekreacyjnie.

Ochraniacze do piłki nożnej – jakie muszą być

Producenci sprzętu sportowego mają nam do zaoferowania mnóstwo ochraniaczy piłkarskich, które na pewno będą odpowiednią ochroną dla naszych nóg. Każdy z modeli ma wiele udogodnień i innowacji, które pozwalają na bezpieczną i komfortową grę – jak jednak dobrać ochraniacze Wszystko zależy od potrzeb – jeśli grywamy raczej sporadycznie, wystarczające będą dla nas modele bardziej proste, jeśli jednak piłka nożna jest stałym elementem naszego życia - warto zainwestować w ochraniacze piłkarskie bardziej zaawansowane. Ważny jest ich ergonomiczny kształt – ochraniacze dobrze dopasowane do łydki to absolutna podstawa – odstające czy niedopasowane będą nam jedynie przeszkadzać i nie będziemy w stanie skupić się na grze. Zwróćmy też uwagę na mocowanie do łydki – niektóre modele wykorzystują rzepy, inne mają dodatkowe strzemiona, a najnowocześniejsze modele pojawiają się w komplecie ze specjalnymi, utrzymującymi ochraniacze na miejscu, getrami. Każdy z nich jest wewnątrz wyposażony w miękką wyściółkę – to ważne dla komfortu gry oraz by zapobiegać ewentualnym otarciom. Materiały, z którego wykonana jest warstwa zewnętrzna są z kolei najróżniejsze. Zazwyczaj jest to twarde tworzywo sztuczne, za którym pojawia się neutralizująca uderzenie pianka. Możesz być jednak pewien, że tak zbudowane ochraniacze do piłki nożnej to gwarancja bezpiecznej gry.

Udoskonalenia ochraniaczy piłkarskich

Wiele egzemplarzy jest wyposażonych w dodatkową ochronę – strzemiona zapewniają jednoczesne zabezpieczenie kostki, często narażonej na urazy. Ochraniacze piłkarskie często posiadają regulację, dzięki czemu dopasowanie ich do łydki jest znacznie łatwiejsze. Innowacyjne modele, dzięki specjalnej neutralizującej uderzenia, ale jednocześnie oddychającej piance, świetnie wentylują skórę. To istotne, zwłaszcza podczas meczu – zdecydowanie bardziej komfortowa jest gra w ochraniaczach zapewniających cyrkulację powietrza. Warto rozejrzeć się pośród dostępnych na rynku wzorów i wybrać ten, który zaspokoi nasze indywidualne potrzeby. Na pewno uda ci się wybrać model, który skutecznie uchroni cię przed urazami.

Powered by Comarch e-Sklep ®