0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 338
Sortuj według
Strona 1 z 10 1 2 3
Strona 1 z 10 1 2 3

Klapki basenowe – buty niezbędne na basenie i nad morzem

Chodzenie na basenie boso może się wiązać z przykrymi konsekwencjami, dlatego też, zanim wybierzesz się na basen, na saunę albo nad morze, zaopatrz się w dobre klapki basenowe. Przydadzą się też podczas kąpieli w hotelach albo pod publicznymi prysznicami.

Klapki basenowe – dlaczego warto je stosować

Przed wizytą na basenie często nasuwa się pytanie, jakie wyposażenie jest konieczne, a z jakiego można zrezygnować. Z pewnością potrzebne są kąpielówki, ręcznik, czasami też czepek czy okulary pływackie, ale równie ważne są klapki basenowe. Na basenie i podczas korzystania z hotelowych pryszniców bardzo łatwo jest zarazić się grzybicą stóp i paznokci. To podstępne schorzenie nie daje na początku żadnych objawów – pojawia się po czasie i często ludzie nie wiążą go w ogóle z chodzeniem boso po publicznych powierzchniach.

Obecność wody znacznie wzmaga rozwój drobnoustrojów, w tym właśnie chorobotwórczych grzybów odpowiedzialnych a rozwój grzybicy. Na basenie można się też nabawić infekcji bakteryjnej, szczególnie groźnej w przypadku, kiedy mamy choćby lekko zranioną stopę. W świetle tych faktów klapki basenowe przestają być dodatkiem, a jawią się jako niezbędne w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Niestety nie każda pływalnia dysponuje urządzeniem do odkażania stóp w czasie kąpieli, a już w ogóle można o tym zapomnieć podczas plażowania. Piasek na plaży często jest bardzo zanieczyszczony resztkami jedzenia, zwierzęcymi odchodami i ludzkim materiałem organicznym, który może być przyczyną zakażenia. Klapki plażowe oczywiście nie chronią całkowicie przed infekcją, ale realnie zmniejszają jej prawdopodobieństwo.

Klapki basenowe – różne modele i kolory

Wybór klapków basenowych jest ogromny. Klapki plażowe i basenowe mogą być wykonane ze specjalnej pianki, z twardego tworzywa sztucznego, a nawet ze skóry. Obuwie plażowe dostępne w sklepie SportBazar.pl można podzielić na dwa zasadnicze typy:

  • klapki – w takich butach pięta oraz palce są odsłonięte,
  • kryte buty – te buty okrywają stopy aż do kostek.

W ofercie sportowego sklepu internetowego SportBazar.pl znajdziesz obuwie plażowe i basenowe marek Nike, Puma, Crocs, Aqua-Speed i wielu innych producentów. Posiadamy zarówno buty damskie, jak i męskie oraz dziecięce. W ofercie są zarówno standardowe klapki, jak i wygodne japonki.

Jak wybrać dobre kapki na basen

Najlepszy model klapków basenowych to taki, którego można łatwo utrzymać w czystości. Im prostsza jest budowa klapków, tym lepiej. Najlepsze są gumowe klapki odlane w formie jednego elementu – bez szwów, ozdób i przeszyć. Nie gromadzą się w nich drobnoustroje i bardzo łatwo można je zdezynfekować.

Ważny jest także odpowiedni rozmiar. Z uwagi na fakt, że te buty szybko się „rozbijają”, można wybrać nawet rozmiar mniejsze. Po rozchodzeniu będą idealnie pasować na stopy i unikniemy problemów z ich ześlizgiwaniem się.

Na plaży (gdzie mogą znajdować się szkło i ostre kapsle), dobrze jest mieć ze sobą klapki plażowe na grubej i sztywnej podeszwie. Istotnym elementem dobrych klapków jest także antypoślizgowe wnętrze i podeszwy.

Powered by Comarch e-Sklep ®