0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Obciążniki na kostki – szeroki wybór i korzystne ceny

Spalanie tkanki tłuszczowej i budowa masy mięśniowej najlepiej udaje się wtedy, kiedy nasze ciało jest poddawane obciążeniu. Obciążenie mięśni sprawia, że ćwiczenia są wydajniejsze i efektywniejsze, co przekłada się także na szybsze osiągnięcie wymarzonych efektów. Obciążniki na kostki i na nadgarstki znacznie w tym pomagają.

Obciążniki na kostki – co to jest i dlaczego warto stosować

Obciążniki na kostki są specjalnymi ciężarkami w formie opasek, które zapina się na kostkach. W sprzedaży są też analogiczne obciążniki na nadgarstki. Takie obciążniki stosuje się przede wszystkim podczas ćwiczeń wzmacniających, kiedy chcemy poprawić siłę mięśni i nabrać kondycji. Bardzo często obciążniki takie stosuje się w programach ćwiczeń, które się już znudziły albo przestały przynosić odpowiednie efekty. Przykładowo, kiedy po wykonaniu Twojego ulubionego zestawu ćwiczeń nie czujesz już takiego samego zmęczenia mięśni, co kiedyś, oznacza to, że mięśnie są na tyle mocne, że należałoby zwiększyć intensywność treningu. Wcale nie trzeba go wtedy zmieniać, tylko wystarczy dodać obciążniki na kostki lub nadgarstki i nagle trening, który już Ci spowszedniał, znowu staje się większym wyzwaniem. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować ze swoich ulubionych zestawów ćwiczeń, ale nie czują już satysfakcji po tych treningach.

Obciążników można używać podczas różnych ćwiczeń wzmacniających, ale nie zaleca się skakania z nimi, bo to nie dość, że nie jest wygodne, to może być też w pewnym zakresie nawet niebezpieczne. Trening ze specjalnymi obciążnikami jest znacznie wygodniejszy niż z ciężarkami. Podczas ćwiczeń z ciężarkami koncentrujesz się przede wszystkim na podnoszeniu samych ciężarków, a w przypadku stosowania obciążników możesz wykonywać różne ćwiczenia, a obciążenie jest takim dodatkowym elementem.

Modele obciążników na kostki i nadgarstki w SportBazar.pl

W SportBazar.pl znajdziesz ciężarki na kostki o następujących wagach:

  • 0,5 kg,
  • 0,75 kg,
  • 1 kg,
  • 1,5 kg,
  • 2 kg.

W ofercie mamy obciążniki firm Spokey, Profit i 7 Sports. Dostępne są modele w postaci grubych taśm obciążających albo z miejscem na nadgarstek. Na każdym obciążniku jest podana jego waga, dzięki czemu zawsze wiesz, po jaki model sięgasz i czy będzie on adekwatny do intensywności treningu. Ogólnie warto przyjąć taką zasadę, że im lżejszy jest trening, tym cięższe obciążniki na kostki można zastosować i odwrotnie. Oczywiście przed każdym treningiem należy zrobić odpowiednią rozgrzewkę, by od razu nie obciążać nadmiernie mięśni i stawów.

Jak wybrać ciężarki na kostki lub nadgarstki

Ciężarki na kostki i nadgarstki mają z reguły podobną budowę i właściwie w większości przypadków jeden model obciążników można zakładać i na kostki, i na nadgarstki, ale niektóre modele są przeznaczone konkretnie do noszenia na górnych albo dolnych kończynach.

Dobre obciążniki muszą być dobrane do stopnia Twojego zaawansowania. Nie powinno się od razu wybierać obciążników dwukilogramowych, bo to zbyt duży skok w porównaniu z ćwiczeniami bez obciążenia. Pierwsze obciążniki na nadgarstki powinny być maksymalnie kilogramowe, a najlepiej półkilogramowe.

Powered by Comarch e-Sklep ®