0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba miejsc:

Liczba produktów: 60
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Namioty turystyczne – niezbędnik podróżnika

Wybierasz się na biwak Świetnie! U nas znajdziesz całą gamę produktów dla miłośnika campingu, od namiotów, przez materace turystyczne do spania, aż po śpiwory i menażki. Szukasz idealnego namiotu turystycznego Dobrze trafiłeś! W naszym sklepie turystycznym proponujemy wiele ciekawych i wytrzymałych modeli, spośród których każdy wybierze dla siebie coś odpowiedniego - na kemping, w góry, nad morze – dobrze dopasowane do naszych potrzeb namioty turystyczne sprawdzą się w każdych warunkach. A jaki namiot turystyczny kupić? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Co wziąć pod uwagę podczas zakupu namiotu turystycznego?

Jedną z najważniejszych kwestii podczas zakupu namiotu turystycznego jest zdecydowanie, jak duży namiot będzie nam potrzebny. Zastanówmy się więc, w ile osób będziemy podróżować i na tej podstawie wybierzmy odpowiednie modele. Nie bez znaczenia są także miejsca, które planujemy odwiedzić – inny namiot turystyczny zabierzemy w tropikalną dżunglę, a inny w polskie góry.

Polecamy wziąć pod uwagę także środek transportu, którym będziemy się przemieszczać – samochód, rower, a może podróż piesza Wtedy najlepsze będą łatwe w transporcie i lekkie modele namiotów turystycznych, które jednocześnie świetnie ochronią nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pamiętajmy także, by namiot turystyczny w miarę możliwości był jak najbardziej prosty w złożeniu i rozłożeniu – oszczędzi nam to sporo zachodu i czasu podczas podróży.

W budowie namiotów turystycznych istotny jest zwłaszcza stelaż – najczęściej możemy trafić na modele z włókna szklanego czy aluminium. Włókno szklane jest tańsze i nie daje nam takiej stabilności jak aluminium. Sprawdźmy także rodzaj stelażu – wewnętrzny czy zewnętrzny Te ze stelażem zewnątrznym są znacznie bardziej mobilne – rozkładane w deszczu zapewnią suchość w przestrzeni sypialnej.

Rodzaje namiotów turystycznych

Namioty turystyczne można sklasyfikować na wiele sposobów – najważniejszy podział to jednak ten, w którym wyróżniami namioty z tropikiem i bez, czyli namioty jednopowłokowe i dwupowłokowe. W przypadku modeli jednopowłokowych wyróżniają się one lekkością i zazwyczaj posiadają jedynie impregonowaną część sypialną i przedsionek. W tym wypadku warto wybierać spore namioty rodzinne, by wygodnie się w nim poruszać – dotknięcie ścianek może spowodować przeciekanie. Jeśli zależy nam by tego uniknąć, wybierzmy model dwupwłokowy – dodatkowy tropik nad częścią sypialną ochroni nas przed wilgocią. Niestety, kosztem suchego i wygodnego snu musimy walczyć z większą wagą namiotu z przedsionkiem i nieco trudniejszym jego rozstawianiem.

Dodatkowe wyposażenie namiotu turystycznego

Podczas zakupu namiotu turystycznego ważne są nawet jego najmniejsze elementy. Ważnym i przydatnym wyposażeniem będzie na pewno przedsionek (namiot z przedsionkiem to namiot, który ma dodatkową sień, zwykle bez podłogi), który przyda się zwłaszcza w małych namiotach jako miejsce na bagaż czy obuwie. Spore znaczenie mają oczywiście części konieczne do rozłożenia naszego namiotu turystycznego – szczególnie śledzie i szpilki, które często się gubią.

Przydadzą się także elementy odbaskowe, dzięki którym łatwiej nam będzie rozłożyć namiot turystyczny go po zmroku, znaleźć go na polu campingowym czy uniknąć kolizji, kiedy np. będziemy w nocy wracać z toalety. Ważne są też zabezpieczone moskitierą okna, szczególnie w namiotach rodzinnych, które zadbają o odpowiednią wentylację czy dodatkowe kieszenie, w których schowamy potrzebne przedmioty. Zapraszamy do naszego internetowego sklepu turystycznego sportbazar.pl, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Na koniec, zapraszamy na naszego bloga. Jeśli nie jesteś jeszcze biwakowym wygą, z pewnością znajdziesz tam mnóstwo inspiracji na pierwszy wypad.

Powered by Comarch e-Sklep ®