0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Liczba miejsc:

Liczba produktów: 61
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Na początku był namiot, czyli od prymitywnych konstrukcji po namiot samorozkładający się High Peak

Konstrukcje przypominające współczesne namioty sięgają prehistorii. Ludzie wówczas tworzyli prymitywne szkielety z gałęzi uzupełnione skórami zwierząt czy liśćmi po to, by chroniły ich od wiatru, deszczu czy słońca. Budowano je zwykle z materiałów dostępnych na miejscu, a ich cechą charakterystyczną była lekka konstrukcja, która pozwalała na szybkie przenoszenie elementów z miejsca na miejsce. Wraz z rozwojem tkactwa, do budowy namiotów zaczęto używać materiałów. Według części źródeł pierwszy taki namiot powstał już 2000 lat temu. Potem był chętnie używany przez Turków czy Wikingów podczas wypraw wojennych. W centralnej Europie namioty zostały spopularyzowane dopiero pod koniec XIX wieku. Z pewnością wiele w tej materii zawdzięczamy Henriemu Sibleyowi, Amerykaninowi, który zainspirowany indiańskim namiotom typu tipi stworzył pierwszy projekt namiotu, który najbardziej przypomina współczesne namioty turystyczne. W 1895 roku z kolei powstała pierwsza firma zajmująca się profesjonalnym szyciem namiotów Eureka Tent & Awning Company. Obecnie wciąż trwają prace nad tym, aby namioty były coraz bardziej wytrzymałe, ale przy tym ich waga również się zmniejszała. Aluminium, które niegdyś wydawało się być odkryciem wszech czasów dziś zostało zastąpione w stelażach między innymi włóknem szklanym, dzięki czemu powstają takie produkty, jak namiot samorozkładający się High Peak. Ciekawe, w jakim kierunku dalej pójdzie ten rozwój...

Duży namiot turystyczny, czyli namiot 4 osobowy High Peak i więcej

Jednym z wiodących producentów namiotów jest High Peak – niemiecka marka z tradycjami sięgającymi lat osiemdziesiątych, która za swój znak rozpoznawczy przyjęła solidność i funkcjonalność. W jej ofercie można znaleźć śpiwory, materace i, co najważniejsze i stanowi przedmiot wywodu - duży namiot turystyczny dla całej rodziny oraz mały trekkingowy. Sklep turystyczny sportbazar.pl oferuje:

  • namiot 2 osobowy High Peak, np. Sparrow 2 czy Kite 2
  • namiot 3 osobowy High Peak, np. Vision 3 czy Woodpecker
  • namiot 4 osobowy High Peak, np. Kira 4 czy Nevada 4
  • namioty przeznaczone dla 5, a nawet 6 osób, np. Tessin 5 czy Tauris 6

Wszystkie z nich są zapakowane w poręczny pokrowiec, za pomocą którego bez problemu przetransportujesz namiot.

Co wyróżnia namioty High Peak

Namioty High Peak wyróżnia przede wszystkim solidność. Są bardzo wytrzymałe i, jeśli tylko będziesz o nie odpowiednio dbać, czyli np. suszyć po biwaku zakończonym deszczem, z pewnością posłużą Ci przez lata. Sami członkowie zespołu sklepu sportbazar.pl twierdzą, że korzystają z namiotów High Peak na biwakach pięć, osiem, a nawet piętnaście lat. Taki sam feedback otrzymujemy od klientów. Drugim atutem tych produktów bez wątpienia jest ich funkcjonalność. High Peak projektuje takie namioty, że można się w nich poczuć niemal jak w domu, z tym, że namiocie masz wielkie okno na świat, po otwarciu którego ten świat stoi w przedsionku. Każdy, kto korzysta z namiotu 4 osobowego High Peak lub namiotu 3 osobowego High Peak potwierdzi, że technologia jest poparta wiedzą praktyczną. Osoba wybierająca się na wyprawę, podczas której ważna jest waga namiotu, otrzymuje namiot samorozkładający się High Peak (znajdziesz go tutaj) lekki i bez zbędnych dodatków. Para planująca wielodniowy urlop na campingu z kolei otrzymuje namiot 3 osobowy High Peak z przedsionkiem, w którym może pomieścić bagaż, z tropikiem chroniącym przed owadami oraz kieszeniami i szlufką, która pozwala na powieszenie lampy, kiedy np. użytkownicy po zmroku chcą poczytać lub zagrać w karty. Wszystko zależy od preferowanego typu wypoczynku.

Powered by Comarch e-Sklep ®