0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 12
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Namioty 5-osobowe – co znajdziesz w tej kategorii

W tej kategorii znajdziesz namioty 5-osobowe marki High Peak z przeznaczeniem turystycznym, co oznacza, że namioty te doskonale sprawdzą się podczas campingów. Posiadamy również namioty hybrydowe, czyli takie które sprawdzą się zarówno podczas biwaku, jak i trekkingu w lekkiej formie. Jeśli jesteś zainteresowany tym drugim, szukaj namiotów o najniższj wadze (polecamy np. model High Peak Nevada 5). Nie znajdziesz tu z kolei spacjalistycznych namiotów ekspedycyjnych.

Namioty 5-osobowe – kilka słów o producencie, z którym współpracujemy

Ze względu na rozgłos medialny, z pewnością słyszałeś już o namiotach Quechua, marki należącej do Decathlonu. Być może słyszałeś również o namiotach Coleman, Fjord Nansen czy Salewa. Dziś pora na markę High Peak. Jeśli jeszcze o niej nie słyszałeś, to warto ją poznać, rozważając zakup namiotu, bo jej namioty pięcioosobowe na kemping są naprawdę solidne i funkcjonalne. High Peak to marka z Niemiec, która produkuje sprzęt turystyczny od lat 80. Jej fachowcy nieustannie podnoszą sobie poprzeczkę, testując produkty w terenie. Na bieżąo regują na trendy w turystyce oraz nowinki technologiczne, uwzględniając je na etapie przygotowań kolekcji do produkcji. Kolekcje namiotów pięcioosobowych zasilają stałe, ale wciąż ulepszane modele, jak Brixen, Amora, Paros czy Santos oraz nowości. Premiera kolekcji namiotów 5-osobowych marki High Peak następuje raz do roku chwilę przed startem sezonu turystycznego w Polsce, czyli pod koniec kwietnia.

Co wyróżnia nasze namioty?

Tak, jak wspomnieliśmy, namioty 5-osobowe, które znajdziesz na sportbazar.pl są solidne i funkcjonalne, a te cechy przejawiają się w różnych formach. Jeśli chodzi o solidność, którą zresztą wciąż potwierdzają nasi klienci, użytkując produkty przez wiele lat, przyczyniają się do niej przede wszystkim materiały oraz sposób wykonania. Konstrukcja z włókna szklanego oraz mocny tropik w namiotach 5-osobowych z tropikiem to podstawa. Pamiętaj jednak o tym, że żaden, nawet najbardziej zaawansowany technologicznie i najdroższy model namiotu dla pięciu osób nie posłuży Ci dłużej niż przez jeden sezon, jeśli nie będziesz o niego odpowiednio dbać, a podstawą jest czyszczenie i suszenie mokrego czy zawilgoconego namiotu przed spakowaniem oraz impregnacja.

Kolejny wyróźnik to funkcjonalność przez którą przemawia wyposażenie w szereg cech, które ewidentnie wynikają z wniosków wysnutych podczas testowania produktów. Pierwszy to przedsionek. Skoro producent oferuje namioty turystyczne, namioty 5-osobowe z przedsionkiem to oczywistość. Kilkudniowy biwak w namiocie bez przedsionka to utrapienie, szczególnie dla takiej ilości osób. Przecież to właśnie tutaj trzeba pomieścić odzież, obuwie i przybory toaletowe wszystkich nocujących, a także prowiant oraz inny sprzęt turystyczny taki, jak kuchenka, koc piknikowy czy zestaw do badmintona na bezwietrzne wieczory. Namioty 5-osobowe z przedsionkiem występują w wersjach z podłogą i bez niej, co oczywiście ma wpływ na cenę. Inne elementy, które przekładają się na funkcjonalność to wysokość namiotu, stopień jego wodoodporności (patrz namioty 5-osobowe z tropikiem) oraz drobne rzeczy, takie jak okna, siatka mesh, dodatkowe kieszenie i szlufki czy sposób rozkładania daszka. Niektóre modele, jak wysoki namiot Bozen posiadają również dwie wydzielone sypialnie, co zwiększa komfort użytkowników.

Powered by Comarch e-Sklep ®