0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 22
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Namioty czteroosobowe – przegląd kategorii

W tej kategorii znajdziesz namioty czteroosobowe niemieckiej marki High Peak. High Peak to jeden z liderów w branży turystycznej, który istnieje na rynku od blisko 40 lat. Specjalizuje się w sprzęcie campingowym, a każdy wie, że kto, jak kto, ale na takiej formie wypoczynku Niemcy to znają się jak mało kto, a z pewnością dorównują Skandynawom. Producent oferuje nie tylko namioty turystyczne i trekkingowe, ale i wszelakie wyposażenie, które przyda się podczas noclegu pod chmurką – od śpiworów, mat i materaców, aż po przysznice solarne i worki wodoszczelne na kajak. Wszystko solidne i praktyczne na tyle, że obozowisko staje się niemal drugim domem.

W kategorii namioty 4-osobowe znajdziesz zarówno duże rodzinne namioty dla 4-osobowej rodziny z okienkami i sporych rozmiarów przedsionkiem (np. namioty 4 osobowe 2 sypialnie), jak i lekkie trekkingowe namioty przeznaczone dla wędującego zespołu, którego członkowie chcą jedynie zmrużyć oczy i zregenerować się po długiej trasie, i dla których liczy się przede wszystkim waga produktu. Do wyboru namioty 4-osobowe tunelowe bądź namioty 4-osobowe igloo. Wśród modeli znajdziesz też takie, które mają wejście od przodu, bądź takie, do wnętrza których wchodzi się po środku, zyskując dzięki temu dwie odgrodzone od siebie sypialnie.

Namioty 4-osobowe – który namiot wybrać

Jak w przypadku większości sprzętów, na początek powinieneś określić, czego potrzebujesz. Ułatwią Ci to poniższe pytania:

 • Gdzie i w jakich warunkach będę obozował (pole campinowe / las / w górach / na dziko w trudnych warunkach oraz lato / zima / słońce / deszcz)?
 • Kto będzie ze mną podróżował?
 • Czy będę się przemieszczał z namiotem?
 • Czy potrzebuję dodatkowej przestrzeni?
 • To uzmysłowi Ci między innymi, jaką wagę powinieneś przywiązywać do takich elementów jak tropik (ochrona przed UV, wodoodporność), typ montażu i stabilność konstrukcji (jeśli np. rozbijasz się w górach tradycyjne śledzie się nie sprawdzą, nie wbijesz ich; jeśli biwakujesz w miejscu, gdzie szaleją porywiste wiatry lekka konstrukcja z włókna szklanego może nie wytrzymać) oraz sam układ pomieszczeń (jesli podróżujesz z ekipą, z którą nie łączą Cię silne więzi, bardziej komfortowy będzie nocleg w tunelowym namiocie 4-osobowym z przedsionkiem po pośrodku (wówczas sypialnie są całkowicie odgrodzone). Jeśli okaże się, że szukasz namiotu na kilkudniowy spływ kajakowy w środku lata, rozważ lżejszą konstrukcję, to usprawni transport namiotu i obniży wagę bagażu. Zastanów się także nad dodatkowym miejscem do przechowywania. Jeśli pod namiot wyjeżdżasz tylko w weekendy, może wcale nie potrzebujesz wielkiego przedsionka oraz dodatkowych kieszeni w ściankach.

  Istnieją jeszcze elementy, które wcale nie są obowiązkowe, ale warto o nich wiedzieć. Pierwszy z nich to podłoga w przedsionku. Są zwolennicy i są przeciwnicy. Podłoga zatrzymuje ziąb i wilgoć od zewnątrz, a także robactwo. Ponadto hamuje przenoszenie brudu do sypialni. Przeciwnicy tego rozwiązania zarzucają mu fakt, że przedsionek trzeba utrzymywać w czystości, bo z butów niesie się do wnętrza piasek.

  Inne elementy to dwupowłokowość w namiotach. Dla nas ta opcja jest super, ale jeśli komuś zależy na wadze, może być zastanawiająca. Moskitiera chroni przed insektami, ale i zapewnia przewiewność. W niektórych modelach namiotów 4-osobowych z przedsionkiem producenci instalują podwójne wejście do sypialni, dzięki czemu możesz we własnym zakresie regulować dopływ świeżego powietrza. Dodatkowymi atutami mogą być także drobne schowki i szlufki, które przydadzą się np. podczas wieczornego czytania przy sztucznym świetle. W małych kieszonkach możesz przetrzymywać drobne rzeczy, które chcesz mieć pod ręką (telefon, mapa, dokumenty itp.)

  Namioty 4-osobowe – nie tylko na biwak i wędrówkę, ale i na ryby

  Namioty dla 4 osób z przedsionkiem doskonale sprawdzą sie także na rybach i wcalale nie oznacza to, że musisz zabrać ze sobą czterech wędkarzy, wręcz przeciwnie. Jak każdy wędkarz wie, im więcej miejsca, tym swobodniej. W przypadku namiotu na ryby szczególnie polecamy duże namioty tunelowe, jak model Brixen, Meran czy Garda. Są to namioty, w których przeciętnego wzrostu meżczyzna może przebywać bez schylania głowy. Ponadto mają sporych rozmiarów sypialnię, w której z powodzeniem zmieścisz dwa łóżka polowe, po jednaj i po drugiej stronie namiotu 4-osobowego z przedsionkiem. Duży przedsionek natomiast ułatwi przechowywanie i czyszczenie ryb np. gdy przyjdzie wędkarzowi działać w nocy.

  Namioty 4-osobowe – co spakować na biwak z rodziną

  Jeśli podjęłeś już decyzję, który namiot wybrać i przeważyłeś szlę argumentów np. na namioty 4-osobowe igloo lub namioty 4 osobowe 2 sypialnie, czas na wybór pozostałego sprzętu. Co nim jest? Najpierw zastanów się nad posłaniem. Mata i śpiwór? A może coś wygodniejszego, np. materac i śpiwór lub prycza i śpiwór? Na biwaku przydadzą się również meble turystyczne, przy których można spożywac posiłki, opalać się lub spędzać wieczory na rozmowach z przyjaciółmi. Ponadto przyda się sprzęt do kuchni polowej taki, jak kuchenki turystyczne czy butle gazowe, dzięki którym ugotujesz posiłek, a gwarantujemy, ze jedzenie na świeżym powietrzu sakuje podwójnie. W naszym sklepie znajdziesz również mniej popularne sprzęty, które przydadzą się prawdziwym biwakowym gadżeciarzom i patenciarzom. Jednym z nich jest przenośna kabina prysznicowa z przysznicem solarnym, dzięki którym, mimo niekomfortowych warunków możesz wziąć prysznic zbliżony do tego w domu. Polecamy także ręczniki szybkoschnące, multitoole, lampy turystyczne, lodówki, zbiorniki na wodę, a także saperki. Przezorni na pewno będą zainteresowani równiez impregnatami i łatami naprawczymi do namiotów.

  Powered by Comarch e-Sklep ®