0

Filtry

Cena:

- PLN
Towarów w kategorii: 3
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Materac do ćwiczeń - jaki powinien być?

By zapewnić sobie komfort ćwiczeń i przede wszystkim bezpieczeństwo, warto wyposażyć się w materac gimnastyczny. Musimy jednak wiedzieć, że należy go dopasować do własnych potrzeb i możliwości oraz do ćwiczeń, które chcemy na nim wykonywać. Wybrany przez nas model materaca do ćwiczeń powinien mieć odpowiednią twardość, rozmiar i być wykonany z trwałego i pewnego materiału, który posłuży nam wiele lat. Zapraszamy do naszego sklepu sportowego - tutaj znajdziesz coś dla siebie, swojej domowej siłowni, placówki oświatowej czy rehabilitacyjnej, dzięki czemu sport czy ćwiczenia będą sprawiać Ci wiele radości, ale przede wszystkim będą komfortowe i bezkontuzyjne.

Jak wybrać materac gimnastyczny?

Podejmując decyzję o zakupie materaca gimnastycznego powinniśmy przede wszystkim poprawnie dobrać jego rozmiar. Jeśli chcemy w niego wyposażyć naszą domową siłownię, koniecznie dopasujmy go do pomieszczenia. Standardowym wymiarem jest 200 cm na 120 cm - to wielkość odpowiednia do komfortowego wykonywania większości ćwiczeń sportowych i rehabilitacyjnych. Kiedy potrzebna nam będzie większa przestrzeń do treningu, warto skorzystać z połączenia kilku materacy. Ogromne znaczenie ma także twardość i grubość materaca - jeśli chodzi o twardość, należy dobrać ją do ćwiczeń, które zamierzamy wykonywać. Dla ćwiczeń codziennych oraz skierowanych do najmłodszych, najlepiej wybrać materac gimnastyczny miękki, natomiast do trenowania sportów walki czy w ćwiczeniach, w których będzie nam potrzebna stabilność lepsze będą materace gimnastyczne twarde. Pośrednim modelem są materace średnio twarde - to są one najbardziej uniwersalne. Co do grubości, materace mają najczęściej 5 lub 10 centymetrów grubości - miękkie powinny mieć 10 cm, natomiast dla średnich i twardych wystarczy 5 cm. Materac do ćwiczeń o takich parametrach będzie na pewno spełniał Twoje oczekiwania.

Materac do ćwiczeń - z jakich materiałów?

Decydując się na konkretny model materaca gimnastycznego musimy wziąć pod uwagę także materiały, z których został wykonany – zarówno jego pokrowiec jak i wypełnienie. Dobrym rozwiązaniem jest wysokiej jakości skóra syntentyczna, która w zupełności wystarczy nam do wykonywania ćwiczeń na materacu, tym bardziej jeśli jest dodatkowo wzmocniona. Także w szkołach czy placówkach rehabilitacyjnych takie rozwiązanie jest polecane, musimy jedynie pamiętać, by na materacach gimnastycznych nie ćwiczyć w obuwiu, które może je uszkodzić. Dobrym wyborem są także wzmacniane narożniki. Zwróćmy uwagę również na wypełnienie naszego sprzętu – to jedna z najważniejszych cech materaca. Zwykła pianka tapicerska nie jest dobrym pomysłem – zdecydowanie lepszą propozycją jest wysokiej jakości pianka poliuretanowa – tylko ona będzie odporna na odkształcenia i zbijanie się. To od jej właściwości zależy komfort naszego ćwiczenia, dlatego wybierzmy produkt godny zaufania i stworzony z mocnych materiałów. Takie materace do ćwiczeń znajdziesz na Sportbazar.pl – zapraszamy na zakupy, dzięki którym wyposażysz swoją domową siłownię, placówki oświatowe lub ośrodki rehabilitacji.

Nasz sklep sportowy oferuje wysokiej jakości materace gimnastyczne w różnych rozmiarach i o różnej grubości, oraz inne wyposażenie sal gimnastycznych w szkołach.

Powered by Comarch e-Sklep ®