0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Liczba produktów: 5
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Maski do nurkowania – obowiązkowe przy aktywnym wypoczynku w ciepłych krajach

Mówi się, że nurkowanie jest jak narkotyk. Każdy, kto raz spróbuje, nie może się temu oprzeć. Płetwy oraz fajki i maski do nurkowania to najprostszy sprzęt dla tych, którzy marzą o tym, by podglądać podwodny świat. Wchodzą w skład tzw. „sprzętu ABC”. Nie każdy może pozwolić sobie na zupełne zejście pod wodę, ale każdy ma możliwość pływać poniżej jej linii i z tego pułapu podglądać morską faunę i florę. Każdy też może zdecydować się na snorkeling, polegający na unoszeniu ciała na powierzchni wody przy jednoczesnym zanurzeniu twarzy.

Maski do nurkowania to najpopularniejszy sprzęt, jaki znaleźć można w wakacyjnych bagażach. Co prawda, w każdej bazie nurkowej takie akcesoria bez trudu można wypożyczyć, jednak należy pamiętać, że tylko idealnie dobrana maska spełnia swoją funkcję, dlatego też warto mieć swój prywatny model.

Po co nam maski do nurkowania

Maski do nurkowania nie tylko chronią oczy, lecz przede wszystkim umożliwiają prawidłowe, ostre widzenie. Oko ludzkie nie jest przystosowane do widzenia pod wodą – maska, dzięki wytworzonej warstwie powietrza pomiędzy wodą a gałką oczną, sprawia, że obraz się nie rozmywa. Taka konstrukcja masek do nurkowania, obejmująca nie tylko oczy, ale i nos, pozwala na wyrównywanie ciśnienia wewnątrz maski z ciśnieniem wody (które zmienia się wraz z jej głębokością). Prawidłowo dopasowana maska to także gwarancja, że nasza skóra twarzy nie będzie zniszczona.

Maski do nurkowania na basenie

Na basenach, publicznych pływalniach czy w aquaparkach również spotyka się osoby w maskach do nurkowania. Raczej nie możemy powiedzieć, że ich użytkownicy chcą tam podglądać podwodny świat ;)

Maski do nurkowania spełniają dwie podstawowe funkcje: umożliwiają prawidłowe, ostre widzenie oraz chronią oczy i nos przed kontaktem z wodą. Do pływania w zupełności wystarczają nam okulary pływackie, których głównym zadaniem jest jedynie ochrona oczu. Są jednak osoby, które nie lubią, gdy woda wlewa im się do nosa, dlatego zamiast popularnych okularów na basen wybierają zakrywające również nos maski do nurkowania. Nierzadko basen stanowi miejsce do treningów nurkowania

.

Maski do nurkowania w SportBazar.pl

W naszym sklepie internetowym zaopatrzyć możecie się w najlepszej jakości płetwy, fajki oraz maski do nurkowania. Posiadamy również zestawy do nurkowania obejmujące maskę oraz fajkę. Oferowane przez nas maski posiadają miękką, silikonową powierzchnię, dzięki czemu idealnie przylegają do twarzy.

Nasze maski wykonane są z nietoksycznych, antyalergicznych materiałów. Hartowane szkło stosowane w maskach, w jakie możecie się u nas zaopatrzyć, daje Wam gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Posiadamy zarówno maski o dzielonej, jak i jednolitej szybce. Dysponujemy także szerokim wyborem masek do nurkowania dla dzieci.

W naszym sklepie internetowym dajemy Wam możliwość zakupienia masek pozwalających na montaż szkieł korekcyjnych, dzięki czemu wada wzroku już nigdy nie będzie przeszkodą.

Powered by Comarch e-Sklep ®