0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 23
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Łyżwiarstwo – wielka frajda zimową porą

Fani jazdy na wrotkach czy łyżworolkach w zimie przeżywają prawdziwe katusze – na szczęście godnym zastępstwem są łyżwy dla nich. Każdy, kto chociaż kilka razy korzystał z rolek, świetnie poradzi sobie na ich zimowej wersji. Niewątpliwą zaletą tego sportu jest fakt, że przeznaczony jest on dla każdego – na łyżwach jeżdzą wszyscy – dzieci, młodzież, dorośli. To świetny pomysł na spędzenie zimowego popołudnia, szczególnie w okresie okołoświątecznym. Przy okazji można pstryknąć kilka klimatyczych fotek. Tylko sobie wyobraź – zabawa z przyjaciółmi na tafli, potem, jarmark bożonarodzeniowy, choinka, grzaniec i świąteczne hity.

W wielu polskich miastach działają lodowiska – nie tylko otwarte, ale również zadaszone, dzięki czemu śnieg czy mróz nie są tak uporczywe. Jazda na łyżwach, szczególnie dzieciom dostarcza niesamowitej frajdy, dawka endorfin jest naprawdę wysoka, a wszystko przy niewielkim wysiłku. Jazda na łyżwach to jeden z tych sportów zimowych, które możesz uprawiać nie wyjeżdżając w góry.

Łyżwy – wypożyczone czy kupione

Większość lodowisk oferuje swoim klientom możliwość wypożyczenia łyżew na czas jazdy, zdecydowanie lepszym pomysłem jest posiadanie własnej pary. Dlaczego Oczywiście to istotne ze względów higienicznych – łyżwy wypożyczone na lodowisku z pewnością są dezynfekowane, jednak przeważnie przechodzą z rąk do rąk, a właściwie ze stóp do stóp, co zapewne nie jest zbyt komfortowe. Na swoich własnych łyżwach jeździmy tylko my – są one dopasowane do naszych stóp, dobrze je znamy i dzięki temu czujemy się dużo pewniej na tafli.

Prywatne łyżwy znacznie dłużej będą nam służyć – a tym samym koszt ich zakupu w porównianiu do wypożyczania na lodowisku szybko się zwróci. Użytkowane przez wiele osób, praktycznie nieustannie, ostrza szybko się tępią, a co za tym idzie, komfort jazdy jest znacznie niższy. Dodatkowo, nie wszystkie osoby wypożyczające łyżwy potrafią na nich jeździć. Kiedy trafimy na parę, którą ktoś posługiwał się nieumiejętnie, możemy zapomnieć o przyjemności z jazdy.

Łyżwy figurowe vs łyżwy hokejówki – jakie wybrać?

W pierwszej kolejności musimy zdecydować, jak będziemy jeździć na łyżwach. Nasz sklep sportowy oferuje zarówno łyżwy dla dzieci, jak i łyżwy dla dorosłych, hokejowe i figurowe. Różnią się one budową, wpływająca na komfort podczas jazdy wybranym stylem. Jeśli planujemy rekreacyjne wizyty na lodowisku i zależy nam na spokojnej jeździe, polecamy łyżwy figurowe. Ich zaletą jest płoza, która jest wydłużona z tyłu, dzięki niej są stabilniejsze i łatwiej utrzymać na nich równowagę. Znaczie łatwiej wykonuje się również w nich akrobacje i różne figury, co ułatwiają między innymi ząbki z przodu. Przez instruktorów polecane dla początkujących i jako pierwsze łyżwy dla dzieci. Jeśli jesteśmy już wprawionymi bywalcami lodowiska i lubimy szybką jazdę naszą uwagę powinny zwrócić bardziej zabudowane łyżwy hokejówki. Posiadają odporny na zarysowania i uszkodzenia plastikowy pancerz, który chroni naszą stopę przed urazami zewnętrznymi. Krótsza płoza pozwoli nam na szybszą i bardziej dynamiczną jazdę. Wybierając łyżwy do hokeja, zwróćmy uwagę na zapięcie, but posiada szeroką cholewkę, przez co musi być dopasowany i dobrze zapięty.

Jak kupować łyżwy dla dzieci i nie tylko

Jeśli dokonaliśmy już wyboru między figurówkami a holejówkami, czas przyjrzeć się szczegółom. Wybór na rynku jest niezwykle szeroki, ale jak przystało na sprzęt sportowy podstawą jest odpowiednie dostosowanie zarówno do umiejętności jak i warunków fizycznych użytkownika. Dla początkujących lub dzieci zdecydowanie najlepsze będą łyżwy plastikowe z zatrzaskami, które znakomicie utrzymują stopę, dzięki czemu jazda jest stabilna, a kontuzje znacznie rzadsze. Od plastikowych łyżew wygodniejsze są te skórzane, jednak nie poleca się ich dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę na lodzie. Jednak czy plastikowe czy skórzane, w każdym modelu najważniejsze jest odpowiednie usztywnienie kostki – tylko w łyżwach, które nam to zapewnią będziemy w stanie bezpiecznie jeździć.

W łyżwach można wybierać również rodzaj zapięcia – sznurowane częściej występuje w łyżwach figurowych, które można ściśle przymocować do stopy, natomiast łyżwy hokejowe są zazwyczaj zapinane na wygodne i szybkie klamry. Wybór należy do nas – chociaż sznurowanie trwa dłużej, zepsute klamry trudniej naprawić.

Łyżwy dla dzieci na lata

Korzystnym rozwiązaniem jest wybieranie łyżew dziecięcych z regulacją rozmiaru. Dzięki temu raz zakupione łyżyw mogą służyć przez wiele lat – przy szybko rosnącej, dziecięcej stopie to wyjątkowo udane rozwiązanie. Jeszcze lepszym pomysłem są modele 2 w 1, które posiadają ostrza wymienne na rolki. Dzięki temu mogą służyć przez cały rok. Bez względu jednak na wybrany przez nas model, koniecznie dobierzmy go do stopy – tylko wtedy jazda na łyżwach będzie przyjemnością.

Jak dbać o sprzęt?

Zarówno w łyżwach dla dorosłych, jak i w łyżwach dla dzieci nazlezy dbać o płozę. Poza sezonem warto raz na jakiś czas wyciągnąć łyżwy i płozy przetrzeć olejem zabezpieczającym przed rdzewieniem i sprawdzić, czy but nie jest wilgotny. Przed sezonem warto oddać swoje łyżwy do profesjonalnego ostrzenia, co pozwoli nam w pełni korzystać z jazdy. Pamiętajmy, by nie chodzić w łyżwach poza lodowiskiem, może spowodować to stępienie płozy, a nawet jej wyszczerbienie. Buty łyżew figurowych powinny być odpowiednio impregnowane, a w hokejówkach sprawdzone zapięcia.

Wybierając łyżwy dla dzieci, jak i łyżwy dla dorosłych, pamiętaj o akcesoriach dbających o bezpieczeństwo. W ofercie sportbazar.pl znajdziesz łyżwy dla dorosłych, łyżwy dla dzieci, kaski, ochraniacze i rękawiczki.

W bogatym, stale uzupełnianym katalogu produktów sklepu sportowego sportbazar.pl znajdują się łyżwy marek Roces, Spokej i SMJ

Powered by Comarch e-Sklep ®