0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Producent:

Liczba produktów: 16
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Łyżwy dla dzieci i łyżwy dla dorosłych – bądź aktywny zimą

Jest wiele ciekawych aktywności ruchowych, jakie można uprawiać zimą, wśród nich na pewno wyróżnia się jazda na łyżwach. Jazda na łyżwach to jeden z tych sportów zimowych, które możesz uprawiać nie wyjeżdżająć w góry. Coraz więcej miast w okresie zimowym otwiera lodowiska i umożliwia mieszkańcom spróbowania się w tym sporcie. Wyjście na łyżwy to doskonały pomysł na spędzenie czasu wolnego, ale też i doskonała forma aktywności ruchowej. Wpływają pozytywnie na nasze ciało, jak i cały organizm. Jazda na łyżwach znalazła szerokie grono zwolenników, łyżwy dla dzieci, łyżwy dla dorosłych, nawet seniorzy zakładają łyżwy i wchodzą na lód. Łyżwy zawsze możemy wypożyczyć na lodowisku, ale gdy sport nam się spodoba, warto rozejrzeć się za swoimi łyżwami.

Łyżwy figurowe vs łyżwy hokejówki– jakie wybrać

W pierwszej kolejności musimy zdecydować, jak będziemy jeździć na łyżwach. Nasz sklep oferuje zarówno łyżwy dla dzieci, jak i łyżwy dla dorosłych, hokejowe i figurowe. Różnią się one budową, wpływająca na komfort podczas jazdy wybranym stylem. Jeśli planujemy rekreacyjne wizyty na lodowisku i zależy nam na spokojnej jeździe, polecamy łyżwy figurowe. Ich zaletą jest płoza, która jest wydłużona z tyłu, dzięki niej są stabilniejsze i łatwiej utrzymać na nich równowagę. Przez instruktorów polecane dla początkujących i jako pierwsze łyżwy dla dzieci. Jeśli jesteśmy już wprawionymi bywalcami lodowiska i lubimy szybką jazdę, pełną zwrotów jazdę naszą uwagę powinny zwrócić łyżwy hokejówki. Posiadają odporny na zarysowania i uszkodzenia plastikowy pancerz, który chroni naszą stopę przed urazami zewnętrznymi. Krótsza płoza pozwoli nam na szybszą i bardziej dynamiczną jazdę. Wybierając łyżwydo hokeja, zwróćmy uwagę na zapięcie, but posiada szeroką cholewkę, przez co musi być dopasowany i dobrze zapięty.

Łyżwy – jak dbać

Zarówno w łyżwach hokejowych, jak i figurowych musimy dbać o płozę. Poza sezonem warto raz na jakiś czas wyciągnąć łyżwy i płozy przetrzeć olejem zabezpieczającym przed rdzewieniem i sprawdzić, czy but nie jest wilgotny. Przed sezonem warto oddać swoje łyżwy do profesjonalnego ostrzenia, co pozwoli nam w pełni korzystać z jazdy. Pamiętajmy, by nie chodzić w łyżwach poza lodowiskiem, może spowodować to stępienie płozy, a nawet jej wyszczerbienie. Buty łyżew figurowych powinny być odpowiednio impregnowane, a w hokejówkach sprawdzone zapięcia.

Wybierając łyżwy dla dzieci, jak i łyżwy dla dorosłych, pamiętaj o akcesoriach dbających o bezpieczeństwo. W ofercie sportbazar.pl znajdziesz łyżwy dla dorosłych, łyżwy dla dzieci, kaski, ochraniacze i rękawiczki.

Powered by Comarch e-Sklep ®