0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 11
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Łyżwy hokejowe – do szybkiej jazdy

Na łyżwach jeżdżą wszyscy – to sport dla osób w każdym wieku, świetna zabawa i rekreacja w zimowe wieczory dla każdego. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie zakupem własnych łyżew jest spore. Jeśli zależy nam szczególnie na jeździe dość agresywnej i szybkiej, idealne będą dla nas łyżwy hokejowe. Są one przeznaczone dla wszystkich, nie tylko dla mężczyzn, jak mówią stereotypowe poglądy. Łyżwy do hokeja są bardziej zabudowane niż ich figurowe odpowiedniki, ponieważ muszą chronić stopę oraz kostkę przed urazami w tym bardzo kontaktowym sporcie. Łyżwy hokejowe mają znacznie krótsze ostrze niż figurówki, a jej końce są wygięte i pozbawione ząbków, które przeznaczone są wyłącznie do wykonywania figur na lodzie. Na rynku dostępne jest mnóstwo modeli – każdy dobierze coś dla siebie – zarówno kolorystycznie, jak i zależnie od sposobu wiązania – znajdziemy i modele sznurowane, i na zatrzaski, i na rzepy.

A może łyżwy hokejowe dla dzieci 2 w 1

Ciekawym rozwiązaniem są także łyżwy hokejowe dla dzieci dwa w jednym – zimą świetnie sprawdzą się na lodowisku, a latem szybko możemy zmienić je na rolki. Często są one wyposażone w regulację rozmiarów, co dla rosnącej stopy dziecka jest rozwiązaniem idealnym. Jeśli dodatkowo są stworzone z wysokiej jakości materiałów to mamy pewność, że dziecko będzie z nich korzystać przez wiele lat. Ważne w łyżwach hokejowych dla dzieci, również tych typu 2 w 1 jest mocne i pewne zapięcie – wiele modeli oprócz sznurowania ma również zatrzask, co sprawia, że łyżwa pewniej trzyma się na stopie i jest lepiej do niej dopasowana, co wzmaga komfort i bezpieczeństwo jazdy, także po zmianie płozy na kółka.

Jakie muszą być idealne łyżwy hokejowe

Lekkie i wytrzymałe – jeśli te cechy są spełniane przez wybrany przez nas model łyżew hokejowych, będzie to dobry wybór. Niezbędna jest także wygoda, jednak kiedy łyżwy są wzmocnione w obszarze kostki, to możemy się nimi zainteresować. Głównie muszą chronić nas przed kontuzjami podczas szybkiej i agresywnej jazdy – hokej to dość wymagający sport jeśli chodzi o sprzęt, dlatego i łyżwy hokejowe muszą być wysokiej jakości, by zabezpieczyć przed wstrząsami powstającymi w czasie szybkiej jazdy, ale i zapewnić odpowiedni komfort podczas długotrwałego użytkowania. Noga musi być w łyżwie hokejowej odpowiednio ustabilizowana – tylko wtedy zapewni nam bezpieczeństwo, które niezbędne jest podczas agresywnego uprawiania hokeja czy jazdy z dużą prędkością. Ważny jest oczywiście dobór rozmiaru – dorosły użytkownik łyżew hokejowych powinien zdecydować się na odrobinę większy rozmiar niż ten, który nosimy na co dzień. Nie dość, że stopa puchnie od sporego wysiłku, to trzeba pamiętać o ubraniu ciepłych i wygodnych skarpet, które są przy tym dość grube – musi być na nie miejsce w bucie wewnętrznym łyżwy. Przy zakupie koniecznie sprawdźmy więc czy dane łyżwy hokejowe wykonane są z odpowiednich, pewnych materiałów, czy posiadają udogodnienia, których oczekujemy, oraz czy aby na pewno będą dobrane do naszej stopy. Jeśli te warunki są spełnione, wybrany przez nas model z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających łyżwiarzy.

Powered by Comarch e-Sklep ®