0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 12
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Łyżwy figurowe – gracja na lodzie

Przekonanie, że na łyżwach figurowych jeżdżą jedynie kobiety, a na hokejowych mężczyźni, można włożyć między bajki. Obecnie, dobierając łyżwy, należy najbardziej skupić się na stylu naszej jazdy zamiast opierać się na stereotypach. Łyżwy figurowe są o wiele bardziej stabilne od swoich hokejowych sióstr, a wszystko dzięki przedłużeniu ostrza, które dodatkowo z przodu jest odrobinę wygięte i wyposażone w ząbki, co pozwala wykonywać na tym modelu łyżew figur na tafli lodowiska. Dostępne na rynku figurówki zazwyczaj wykonane są ze skóry lub skóropodobnego materiału (znajdą się oczywiście również te z tworzyw sztucznych) są sznurowane i wyposażone w obcas. Znaleźć można mniej lub bardziej dopasowane i zabudowane modele – na pewno uda nam się dobrać coś dopasowanego do naszych potrzeb.

Jak dobrać łyżwy figurowe

Zdecydowanie nie jest to łatwa sprawa – na rynku można znaleźć bardzo wiele modeli, w różnych wzorach i kolorach, które tylko utrudniają podjęcie odpowiedniej decyzji. Bez względu na wygląd łyżew figurowych, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii – dopiero później, mając na uwadze niezbędne elementy wyposażenia figurówek, można decydować się na wybrany kolor. Najważniejsza sprawa to rzecz jasna zapewnienie odpowiedniego usztywnienia kostki – kiedy but nie jest w prawidłowy sposób zabezpieczony czy wygina się na boki, od razu należy odrzucić jego zakup. Nikt z nas w końcu nie chce podczas jazdy nabawić się kontuzji – a jako że ma to być przyjemność i rekreacja, łyżwy figurowe muszą być również wygodne. Tutaj głównie pojawia się kwestia rozmiaru – najlepiej podczas zakupu przez Internet zmierzyć obie stopy – ważne, żeby były w grubych skarpetach lub by pamiętać o dodaniu 0,5 czy 1 centrymetra zapasu. Dopiero z taką "rezerwą" można dobrać rozmiar łyżew figurowych, które nie będą ani za ciasne, ani za luźne, a wręcz idealne – tylko w takich będziemy jeździć z przyjemnością. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na ząbki płozy – muszą one być na takiej wysokości, by możliwe było korzystanie z nich w swobodny sposób. Warto zainteresować się też takimi elementami wyposażenia jak dodatkowe ocieplenie czy wkładki – sprawiają, że jazda jest o wiele wygodniejsza.

Łyżwy figurowe dla dzieci

Figurówki to godny uwagi prezent dla dziecka, często wybierany przez rodziców. Przed ich zakupem zastanówmy się jednak, czy pociecha ma rzeczywiście uczyć się jazdy figurowej czy jeździć wyłącznie rekreacyjnie. Łyżwy figurowe dla dzieci będą trafionym prezentem tylko wtedy, gdy obdarowane dziecko rzeczywiście zainteresuje się tym sportem – dla takiej jazdy odradzane są jednak łyżwy plastikowe – zdecydowanie lepiej wykonuje się figury w tych klasycznych, skórzanych. W przypadku dzieci można wybrać odrobinę większe łyżwy z uwagi na rosnącą stopę – luz można uzupełnić skarpetą, ale nie powinien być on zbyt duży. Jeśli pociecha jeździ już bardziej wyczynowo, można dobrać dziecięce łyżwy figurowe do jego poziomu – nie powinno być z tym problemu. Grunt to fakt, że pociecha będzie czuła się w nich wygodnie, a jazda na łyżwach figurowych da mu sporo radości.

Powered by Comarch e-Sklep ®