0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar:

Rozmiar butów:

Producent:

Typ produktu:

Towarów w kategorii: 14
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Łyżwy

Fani jazdy na wrotkach czy łyżworolkach w zimie przeżywają prawdziwe katusze – na szczęście godnym zastępstwem są łyżwy dla nich. Każdy, kto chociaż kilka razy korzystał z rolek, świetnie poradzi sobie na ich zimowej wersji. Niewątpliwą zaletą tego sportu jest fakt, że przeznaczony jest on dla każdego – na łyżwach jeżdzą wszyscy – dzieci, młodzież, dorośli. To świetny pomysł na spędzenie zimowego popołudnia. W wielu polskich miastach działają lodowiska – nie tylko otwarte, ale również zadaszone, dzięki czemu śnieg czy mróz nam nie grozi. Jazda na łyżwach, szczególnie dzieciom dostarcza niesamowitej frajdy, dawka endorfin jest naprawdę wysoka, a wszystko przy niewielkim wysiłku.

Łyżwy – wypożyczone czy kupione

Większość lodowisk oferuje swoim klientom możliwość wypożyczenia łyżew na czas jazdy, zdecydowanie lepszym pomysłem jest posiadanie własnej pary. Dlaczego Oczywiście to istotne ze względów higienicznych – łyżwy pożyczone na lodowisku z pewnością są dezynfekowane, jednak przeważnie przechodzą z rąk do rąk, a właściwie ze stóp do stóp, co zapewne nie jest zbyt komfortowe. Na swoich własnych łyżwach jeździmy tylko my – są one dopasowane do nasze stopy, dobrze je znamy i dzięki temu czujemy się dużo pewniej na tafli.

Prywatne łyżwy znacznie dłużej będą nam służyć – a tym samym koszt ich zakupu w porównianiu do wypożyczania na lodowisku szybko się zwróci. Użytkowane przez wiele osób, praktycznie nieustannie, ostrza szybko się tępią, a co za tym idzie, komfort jazdy jest znacznie niższy. Dodatkowo, nie wszystkie osoby wypożyczające łyżwy potrafią na nich jeździć. Kiedy trafimy na parę, którą ktoś posługiwał się nieumiejętnie, możemy zapomnieć o przyjemności z jazdy.

Jak kupować łyżwy dla dzieci i nie tylko

Wybór na rynku jest niezwykle szeroki, ale jak przystało na sprzęt sportowy podstawą jest odpowiednie dostosowanie zarówno do umiejętności jak i warunków fizycznych użytkownika. Dla początkujących lub dzieci zdecydowanie najlepsze będą łyżwy plastikowe z zatrzaskami, które znakomicie utrzymują stopę, dzięki czemu jazda jest stabilna, a kontuzje znacznie rzadsze. Od plastikowych łyżew wygodniejsze są te skórzane, jednak nie poleca się ich dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę na lodzie. Jednak czy plastikowe czy skórzane, w każdym modelu najważniejsze jest odpowiednie usztywnienie kostki – tylko w łyżwach które nam to zapewnią będziemy w stanie bezpiecznie jeździć.

Przy zakupie zastanówmy się również, jaki jest nasz styl jazdy. Od tego zależy decyzja – hokejówki czy figurówki Dla osób, które wolą szybszą jazdę, lepsze będą hokejówki – bardzie zabudowane i stabilne, zabezpieczające stopę w przypadku urazu. Na figurówkach natomiast jazda jest dużo bardziej stabilna, a tym samym umożliwia wykonywanie akrobacji na lodzie – tych prostszych i bardziej zaawansowanych.

W łyżwach można wybierać również rodzaj zapięcia – sznurowane częściej występuje w łyżwach figurowych, które można ściśle przymocować do stopy, natomiast łyżwy hokejowe są zazwyczaj zapinane na wygodne i szybkie klamry. Wybór należy do nas – chociaż sznurowanie trwa dłużej, zepsute klamry trudniej naprawić.

Łyżwy dla dzieci na lata

Korzystnym rozwiązaniem jest wybieranie łyżew dziecięcych z regulacją rozmiaru. Dzięki temu raz zakupione łyżyw mogą służyć przez wiele lat – przy szybko rosnącej, dziecięcej stopie to wyjątkowo udane rozwiązanie. Jeszcze lepszym pomysłem są modele 2 w 1, które posiadają ostrza wymienne na rolki. Dzięki temu mogą służyć przez cały rok. Bez względu jednak na wybrany przez nas model, koniecznie dobierzmy go do stopy – tylko wtedy jazda na łyżwach będzie przyjemnością.

W bogatym, stale uzupełnianym katalogu produktów sklepu sportowego Sportbazar.pl znajdują się łyżwy dla dzieci oraz dorosłych (w wersjach damskiej i męskiej).

Powered by Comarch e-Sklep ®