0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 67
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2

-52%

Wrotko-rolki Outrace Funny Blue PW-117J

-55%

Łyżworolki Outrace Flash Boy PW-126B-79

-55%

Łyżworolki Outrace Flash Sky PW-126B-79

Strona 1 z 2 1 2

Łyżworolki dla dzieci i dorosłych – dla każdego

Szukasz sposobu na rekracyjne, niezbyt wymagające uprawianie sportu Warto zastanowić się nad łyżworolkami – to sport wielu możliwości, dość łatwy, dostarczający radości i pozytywnej energii. Bez względu na to, czy zamierzamy jedynie od czasu do czasu jeździć po parku, wykonywać skomplikowane ewolucje lub postawić na szybką jazdę, będziemy potrzebowali dobrze dopasowanych łyżworolek. Jak dokonać odpowiedniego wyboru, by zakupione przez nas rolki dobrze nam służyły

Łyżworolki a poziom zaawansowania

Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z rolkami, warto przed zakupem zapoznać się z tematem. Na początek wybierzemy oczywiście inny model niż wtedy, kiedy jeździmy już regularnie. Ta zasada dotyczy oczywiście nie tylko jazdy rekreacyjnej, ale także wyczynowej. Pierwszym krokiem będzie więc wybór rodzaju łyżworolek oraz kasku i ochraniaczy.

Najpopularniejszy rodzaj rolek: łyżworolki 2w1 rekreacyjne

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów łyżworolek, zdecydowanie najpopularniejsze są jednak rolki rekreacyjne. Znajdziesz je również w naszym sklepie sportowym. Są przeznaczone dla osób, które podczas jazdy chcą się zrelaksować, odpocząć, ale zarazem spędzić czas w ruchu. To mniej intensywne uprawianie tego sportu, ale niewątpliwie bardzo przyjemne i godne polecenia dla osób, które chcą zacząć spędzać czas aktywnie. Są dobrym wyborem także dla każdego, kto chce pozbyć się dodatkowych kilogramów. Łyżworolki tego typu nie są zaawansowanym sprzętem – przeznacza się je do jazdy po płaskim terenie dopasowanym do uprawiania tego sportu. Szczególnie klienci upodobali sobie rekreacyjne łyżworolki 2w1 rekreacyjne z wymienną płozą. Takie rozwiązanie pozwoli cieszyć się jazdą przez cały rok - latem na rolkach, zimą na łyżwach.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, łyżworolki rekreacyjne zazwyczaj mają od kółka o średnicy 78 do 84 mm, a ich twardość to 82-84A. Bardzo ważne są łożyska, zapewniające wygodną jazdę – zwrócić uwagę trzeba również na konstrukcję buta i materiały, z jakich został wykonany. Odpowiednie, stabilne trzymanie stopy to postawa, niezbędne jest także zapewnienie jej możliwości oddychania. Dzięki temu jazda będzie nie tylko treningiem, ale także dostarczy sporych pokładów pozytywnej energii.

Rodzaje rolek - dla każdego coś miłego

Łyżworolki rekreacyjne nie są jedyną propozycją sklepu sportowego sportbazar.pl. Jeśli mamy latorośle, najlepszą dla nich propozycją będą regulowane łyżworolki. Wykonane z wysokiej jakości materiałów będą rosły razem z dzieckiem – pozwalają one na dopasowanie w zakresie aż 4 rozmiarów. Pozwala to oszczędzić sporo pieniędzy, bo łyżworolki posłużą dzięki temu kilka sezonów. Nie zapominajmy jednak o wyposażeniu malucha w kask i ochraniacze – zwłaszcza podczas nauki jazdy na pewno okażą się przydatne.

Fani gry w hokeja wybiorą za to rolki hokejowe, specjalnie dopasowane do gry – są one wykonane z wyjątkowo trwałych i pewnych materiałów, by nie niszczyły się podczas uprawiania tego agresywnego sportu. Takie łyżworolki muszą być zarówno zwrotne jak i stabilne, a profesjonalne rolki tego typu nie posiadają hamulca. Miłośnicy prędkości postawią na pewno na łyżworolki szybkościowe. Różnią się one od klasycznych modeli rozmiarem kółek – dla tych przeznaczonych do szybkiej jazdy to aż powyżej 90 mm. Bardziej zaawansowani sportowcy wybierają niski but, dla początkujących poleca się ten wyższy, bardziej stabilny.

Dla amatorów mocnych wrażeń najlepszym wyborem będą za to rolki freestyle lub agresywne. Oba modele przeznaczone są do jazdy miejskiej – łyżworolki agresywne mają niewielkie kółka i służą do zjazdów, ewolucji i tricków. Są bardzo zwrotne, dzięki czemu pokochają je miłośnicy adrenaliny. Rolki freestyle pozwalają natomiast wjechać praktycznie wszędzie. Łączą one cechy modeli hokejowych i rekreacyjnych, są bardzo zwrotne, a ich kółka są położone bardzo blisko siebie.

Jak wybierać łyżworolki w naszym sklepie

Kiedy wiemy już, który typ wybrać, niezbędne jest dobranie konkretnego modelu. Priorytetową kwestią jest oczywiście odpowiedni rozmiar, jednak sam but musi być zarówno przewiewny jak i stabilny. Tylko w takim bucie nie narażamy się na kontuzje – w dopasowanych rolkach świetnie się manewruje. Zwróćmy uwagę także na łożyska – wpływają one na szybkość i płynność jazdy oraz na kółka – poleca się te z syntetycznego kauczuku. Plastikowa płoza wraz z poprawnie dobranymi kółkami tłumi drgania – to właśnie w takich rolkach jazda jest wyjątkowo przyjemna! Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Powered by Comarch e-Sklep ®