0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 1
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Spryt, refleks i szybkość, czyli wszystko czego potrzebujesz do rozgrywki w speedmintona

Klasyczną grę w badmintona znają wszyscy. To sport, który kojarzy nam się z beztroskim dzieciństwem i czasem upływającym pod znakiem dobrej zabawy. Ale czy słyszałeś już o jej nowej odmianie? Mowa tutaj o speedmintonie, którego zasady są bardzo podobne do gry w klasycznego badmintona. Tutaj również potrzeba lekkich rakietek wyglądam zbliżonych do tych przeznaczonych do gry w squasha. Tym czym znacząco różni się wyposażenie do tej dyscypliny to lotki do speedmintona, które są cięższe, mają zwartą konstrukcję oraz bardziej aerodynamiczny kształt, dzięki czemu mogą latać szybciej i dalej. Aktywność cieszy się niezwykłą popularnością, dzięki swojej prostocie. Do rozgrywki niezbędne są nam rakietki, lotki do speedmintona oraz kawałek wolnej przestrzeni. Takie rozwiązanie sprawia, że mecz można rozegrać niemal wszędzie. Wystarczy tylko odpowiedni sprzęt i chętny kompan do rywalizacji.

Aktywność idealna dla małych i dużych

Czy dyscyplina ma jakiej ograniczenia wiekowe? Absolutnie nie! Mimo tego, że lotki do speedmintona są szybsze i odbija się je dalej to rozgrywka dostarczy frajdy zarówno dzieciom jak i dorosłym, którzy nie chcą wybierać dyscypliny wymagającej niezwykłych umiejętności i nauki trudnych zasad. Jeśli chcesz nieco urozmaicić klasyczną rozgrywkę warto sprawdzić inne zasady gry w speedmintona.

Speedminton - popularne formy rozgrywki

  • Speedminton Match – to klasyczna odmiana, która z reguły jest najczęściej wybierana przez początkujących, ponieważ pozwala na szybkie zaznajomienie się z podstawowymi zasadami. W trakcie rozgrywki poszczególni gracze starają się trafić w pole przeciwnika, tak samo jak w przypadku badmintona. Gra toczy się w dwóch setach po 16 punktów. Jedyną różnicą jest dozwolone odbicie od dołu, nie wolno odbijać lotki do speedmintona znad głowy.
  • Fun Match – do tej rozgrywki będą potrzebne znaczniki umożliwiające wyznaczenie bramek, które każda drużyna musi bronić. Ta propozycja jest lekkim nawiązaniem do piłki nożnej, ponieważ podczas rozgrywki każdy zespól ma za zadanie wbicie lotki do speedmintona to bramki przeciwnika. Tutaj nie tylko trzeba skupić się na zdobywaniu punktów, ale również obrony swojej bramki.
  • Blackimnton – to nic innego jak rozgrywka przeznaczona dla odważnych, ponieważ rozgrywana jest po zapadnięciu zmroku. Podstawą tej rozgrywki są fluorescencyjne stroje oraz lotki do speedmintona, które są doskonale widoczne w ciemności. Taka forma jest niezwykłym urozmaiceniem dla wszystkich miłośników niekonwencjonalnych rozwiązań.
  • Taka różnorodność sprawia, że speedminton zwany również crossmintonem to idealna rozrywka dla osób w każdym wieku. Pozwala ona zadbać o kondycję i wypracować refleks oraz szybkość.

    Powered by Comarch e-Sklep ®