0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar butów:

Producent:

Poziom:

Kolekcja:

Linia:

Sortuj według
Strona 1 z 6 1 2 3
Strona 1 z 6 1 2 3

Lanki - to one gwarantują sukces na boisku

Nietrudno stwierdzić, że sukces na boisku łatwiej odnieść w wygodnych butach, o dopasowanej podeszwie i odpowiednim wyprofilowaniu. To one, a zaraz po nich wygodna odzież, w tym koszulka piłkarska i spodenki piłkarskie i ochraniaczeoraz wpływające na ich stabilność getry wpływają w końcu na komfort gry, a idąc dalej na jej skuteczność. Modeli korków piłkarskich jest bardzo wiele, więc decyzja jest dosyć trudna. Pamiętajmy jednak o tym, że priorytetem jest kwestia dobrania obuwia do stopy oraz wygody – nie skupiajmy się na wizualnym aspekcie buta, chociaż i tutaj możliwości jest bardzo wiele. Dużo ważniejsze jednak podczas gry będzie to, jakie jest nasze samopoczucie w konkretnym modelu lanek niż to, jak się one prezentują. Co trzeba wiedzieć przed zakupem obuwia do gry w piłkę nożną?

Przeznaczenie. Dobierz korki piłkarskie do nawierzchni

Boisko boisku nierówne – trzeba więc zwrócić uwagę na to, na jakiej nawierzchni muszą sprawdzić się nasze lanki. Różnicę robi również wilgotność nawierzchni – inne obuwie będzie odpowiednie do mokrej trawy naturalnej, a inne do tej suchej, nie wspominając o sztucznej. I tak na trawę naturalną najlepsze będą lanki, wkręty lub miksy nadadzą się na mokrą trawę, natomiast na sztuczną świetnym wyborem będą buty o niewielkich korkach piłkarskich umieszczonych blisko siebie, tak zwane turfy. Sprawdzą się one również na orlikach, bowiem niektóre modele wyposażone w króciótkie gumowe koreczki zapewnią odpowiednią przyczepność nawet na zmrożonym podłożu.

Lanki profesjonalne czy lanki rekreacyjne

Kolejnym etapem podczas wyboru butów do gry w piłkę nożną jest zdecydowanie, czy stawiamy na korki do gry profesjonalnej, czy te służące bardziej amatorskiej rozrywce. Jeśli chodzi o buty profesjonalne, w dużej mierze jest ono wybierane przez piłkarzy zawodowych oraz występujących w niższych ligach. Stawiają na nie także amatorzy, którzy wybierają najwyższą jakość – to właśnie korki profesjonalne zapewniają wyjątkowy komfort oraz posiadają największą ilość nowoczesnych udogodnień. Buty półprofesjonalne, mimo posiadania wielu cech ich profesjonalnych pierwowzorów, są znacznie tańsze, głównie dzięki wykorzystaniu tańszych materiałów, z których zostały wykonane.

Kolejnym stopniem zaawansowania są buty półamatorskie, które zapewniają komfort gry z przyjaciółmi kilka razy w tygodniu, a korki rekreacyjne są przeznaczone dla amatorów piłki nożnej, którzy stawiają przede wszystkim na rozrywkę w czasie gry i nie są narażeni na kontuzje czy przeciążenia w takim stopniu jak profesjonalni gracze.

Skóra czy syntetyk? Korki do piłki nożnej wizualnie

Po podjęciu decyzji o rodzaju podeszwy oraz stopniu zaawansowania pora na wybór materiału, z którego nasze buty mają zostać wykonane. Skóra jest znacznie bardziej wrażliwa niż sztuczne materiały, dodatkowo zasługuje na dużo uwagi – pastowanie, czyszczenie i troska o tego typu buty zapewni im długotrwałą, wysoką jakość. O syntetyki nie trzeba aż tak drobiazgowo dbać, wystarczy czyszczenie od czasu do czasu – całkowite zaniedbanie butów to spory błąd.

Podczas wyboru pamiętajmy również, że korki do piłki nożnej skórzane rozejdą się w czasie gry, więc zakup rozmiar mniejszych butów to dobry pomysł, tym bardziej że podczas gry stosuje się specjalne getry lub skarpety. Ostatnią kwestią jest wybór modelu i koloru korków – tutaj oczywiście mamy całkowitą dowolność. Ogromną popularnością ostatnio cieszę się korki ze skarpetą. Wyglądają niezwykle nowocześnie, a przy tym są jeszcze lepiej dopasowane. Z korkami ze skarpetą na nogach na pewno nie przejdziesz niezauważony.

Powered by Comarch e-Sklep ®