0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 69
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Kurtki zimowe męskie – modne modele w dobrych cenach

W sezonie jesiennym i zimowym komfort podczas niemal każdej aktywności jest determinowany odpowiednią odzieżą. Nie tylko tą noszoną blisko ciała – przede wszystkim wierzchnią, najgrubszą i najcieplejszą. Wśród takiej odzieży możemy wymienić głównie kurtki zimowe męskie i wszelkiego rodzaju kamizelki.

Kurtki zimowe męskie – rodzaje

Ilu producentów, tyle kurtek. Ile stylów, tyle oczekiwań. Jak więc wybrać kurtkę, która nigdy Cię nie zawiedzie Wbrew pozorom trzeba się tylko odnieść do własnych oczekiwań. Do wyboru masz następujące kurtki zimowe męskie:
  • kurtki gładkie – mają tę zaletę, że nie poszerzają, ale zwykle są średnio grube, więc nie zawsze będą odpowiednie na bardzo niskie temperatury;
  • kurtki pikowane – pikowanie jest równoznaczne z obecnością specjalnego wypełnienia, które sprawia, że kurtka jest grubsza, a tym samym cieplejsza, pikowane kurtki zimowe męskie kojarzą się przede wszystkim z młodzieżowym stylem i są wybierane zwykle przez młodszych panów;
  • kurtki z podszewką – jak sama nazwa wskazuje, mają podszewkę, czyli specjalną warstwę, która jest wszyta w kurtkę i której nie można odpiąć;
  • kurtki z podpinką – podążając za nazwą, kurtki takie mają dodatkową wewnętrzną warstwę, która można w razie potrzeby odpiąć i z zimowej kurtki zrobić kurtkę jesienną.

Wymagane elementy dobrej zimowej kurtki męskiej

Idealna zimowa kurtka męska musi mieć kilka elementów, które czynią ją funkcjonalną. Są nimi:
  • odpinany kaptur;
  • suwak odsuwany z obu stron (najlepiej metalowy);
  • wysoki kołnierz;
  • duże i pojemne kieszenie na zewnątrz;
  • przynajmniej jedna kieszeń wewnętrzna;
  • listwa kryjąca suwak.
Miłośnicy miejskiego stylu powinni zwrócić uwagę również na obecność bardzo modnego ostatnio futrzanego kołnierza (najlepiej odpinanego) i ściągacz na dole kurtki.

Kurtki zimowe męskie 4F – sportowe modele kurtek

Wśród typowo sportowych kurtek warto wymienić przede wszystkim kurtki zimowe męskie 4F – polskiej firmy produkującej świetną jakościowo odzież sportową. W ofercie marki 4F znajdziesz naprawdę modne i wygodne modele kurtek typowo sportowych, ale też codziennych. Dostępne są klasyczne kurtki zimowe męskie 4F w ciemnych kolorach i z obszernymi kapturami oraz taliowane i pikowane kurtki w rzucających się w oczy barwach idealnych dla odważnych i świadomych siebie mężczyzn.

Co pod kurtkę zimową

Mimo że niektóre kurtki zimowe są bardzo ciepłe, to niestety nawet najlepszy model w połączeniu z zaledwie cienką koszulką nie zagwarantuje wystarczającego komfortu. Przez cały czas pokutuje przekonanie, że trzeba wybierać dużo większe kurtki, by pod nie móc założyć nawet kilka warstw odzieży, tymczasem nie do końca jest to prawda. Najcieplej jest wtedy, gdy między poszczególnymi warstwami ubrań znajduje się przestrzeń, swoista komora powietrzna. Żeby uzyskać taki efekt, kurtka nie może być idealnie przylegająca do ciała – powinieneś mieć możliwość włożyć pod nią koszulkę oraz ciepłą bluzę i nadal zachować między bluzą a kurtką odrobinę pustej przestrzeni.

Powered by Comarch e-Sklep ®