0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 43
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Kurtki puchowe męskie – najlepsze modele

Puchowe kurtki są od wielu lat uznawane za najcieplejsze. Kiedyś tego rodzaju ubrania były wypełniane prawdziwym gęsim puchem, a dziś do wypełnień stosuje się nowocześniejsze naturalne i syntetyczne materiały, które doskonale zatrzymują ciepło. Kurtki puchowe męskie mimo lekkości są dzięki temu dobre nawet na największe mrozy.

Kurtki puchowe męskie – charakterystyka i zalety

Kurtki puchowe męskie to kurtki ze specjalnym wypełnieniem, ale puch puchowi nierówny, więc dobry wybór musi być podyktowany znajomością rodzajów wypełnienia. Wyróżniamy wypełnienie z:
  • pierza – głównie pozyskiwanego z kaczek i gęsi; kurtkę z takim wypełnieniem można poznać po obecności oznaczenia „feather” na metce; kurtki z wypełnieniem z pierza mają średnie właściwości izolacyjne, ale są nadal bardzo często wybierane;
  • puchu – pozyskiwanego z gęsi i kaczek, różniącego się od pierza mniejszymi wymiarami, większym stopniem miękkości i lepszymi zdolnościami termoizolacyjnymi;
  • poliestrowych włókien silikonowych – zdecydowanie najpopularniejszego typu wypełnienia cechującego się lekkością i antyalergicznością, ale o najsłabszych ze wszystkich typów wypełnień zdolnościach izolacyjnych.
Często na kurtkach wypełnionych włóknami poliestrowymi znajduje się informacja, że są to kurtki wypełnione puchem, ale w świetle powyższych informacji jest to tylko zgrabny chwyt marketingowy. Najcieplejsze i najprzyjemniejsze w noszeniu są kurtki puchowe męskie z prawdziwym puchem ptactwa wodnego, niestety nie każdy może je nosić (powodują alergie), a dodatkowo są dość drogie i mniej dostępne. Na szczęście syntetyczny puch jest dobrą alternatywą dla tego naturalnego – z roku na rok wypełnienia te są coraz cieplejsze. Niewątpliwą zaletą noszenia kurtki z wypełnieniem z prawdziwego puchu jest doskonała izolacja cieplna. W takiej kurtce jest wyjątkowo ciepło nawet wtedy, kiedy pod nią masz tylko jedną cienką warstwę odzieży. Puch swoimi właściwościami termoizolacyjnymi przypomina wełnę, która nawet w niewielkiej domieszce czyni płaszcze wyjątkowo ciepłymi.

Kurtki puchowe męskie 4F – sprawdź modele w najlepszych cenach

W ofercie polskiej marki 4F możesz znaleźć naprawdę ciekawe puchowe kurtki. Ich wypełnienie sprawdzi się zarówno w porze zimowej, jak i przejściowej. Wysokie kołnierze i dobrze skrojone kaptury sprawiają, że kurtki puchowe męskie 4F nie tylko grzeją, ale i świetnie wyglądają – doskonale chronią szyję oraz głowę a obecność wygodnych kieszeni pozwala łatwo przenosić portfel, telefon, klucze czy jakiekolwiek inne drobne przedmioty.

Powered by Comarch e-Sklep ®