0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 22
Sortuj według

-60%

Kurtka damska 4F różowa H4Z22 KUDP002 52S

-33%

Kurtka damska 4F bordowa H4Z21 KUDP013 60S

-31%

Kurtka damska 4F czarna H4L21 KUDP003 20S

Strona 1 z 1 1

Kurtki puchowe damskie – poradnik zakupowy

Zakup puchowej kurtki nigdy nie powinien być przypadkowy, bo określenie „puchowa kurtka” nie zawsze znaczy to samo. Różnorodność odmian „puchu” ma duże znaczenie w tym, jak ciepła będzie konkretna kurtka. Zobacz, jakie są rodzaje puchowych kurtek i jakie mają wady oraz zalety.

Kurtki puchowe damskie – czym się od siebie różnią

Wyróżniamy 4 rodzaje wypełnienia, które dotyczą puchowych kurtek.
  • Wypełnienie z pierza – ten rodzaj wypełnienia pozyskiwany jest z puchu i pierza ptactwa wodnego (kaczek i gęsi), im jest drobniejszy, tym lepiej, dlatego że mocniej grzeje. Niestety nie każdy może nosić taką kurtkę z uwagi na możliwą alergię.
  • Wypełnienie z puchu – naturalne wypełnienie składające się wyłącznie z puchu kaczek i gęsi. Kurtki puchowe damskie z takim wypełnieniem są dużo droższe od innych, ale gwarantują bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.
  • Wypełnienie z włókien poliestrowych – sztuczne wypełnienie z silikonowych włókien poliestrowych jest antyalergiczne i tanie, ale ma średnie właściwości grzewcze. Mimo to jest bardzo często stosowane ze względu na swoją lekkość i długą żywotność. Kurtki z takim wypełnieniem mogą być prane w pralce bez obawy o zniszczenie.
  • Wypełnienie z wełny – wypełnienie z naturalnej wełny lub mieszanki wełny z innym materiałem/materiałami gwarantuje bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Wełniane wypełnienie znajduje się najczęściej w droższych modelach kurtek skórzanych oraz kożuchów.
Wybór wypełnienia ma niebagatelny wpływ na cenę kurtki. Puchowe i wełniane wypełnienia mogą podnieść koszt zakupu nawet o 100 lub 200%, tymczasem kurtki zimowe z wypełnieniem ze sztucznych włókien wyprodukowanych przy zastosowaniu nowoczesnych technologii wypadają na ich tle na tyle dobrze, że przepaść między jakościami oferowanymi przez takie modele wcale nie jest duża.

Kurtki puchowe damskie 4F

Szczególną uwagę warto zwrócić na kurtki puchowe damskie 4F. Są to świetnej jakości kurtki polskiej produkcji, ale cechujące się designem cenionym w najmodniejszych regionach świata. W ofercie naszego sklepu znajdziesz klasyczne czarne i granatowe kurtki pasujące niemal do każdego stroju i oryginalne kolorowe kurtki ożywiające spokojne stylizacje. Cechą charakterystyczną, jaką mogą się pochwalić kurtki puchowe damskie 4F, jest obecność świetnie zaprojektowanych wysokich kołnierzy doskonale chroniących przed mrozem i wiatrem, a także bardzo ciepłe wypełnienie oraz wygodne kieszenie, w których schowasz najpotrzebniejsze rzeczy.

Powered by Comarch e-Sklep ®